Retorik majú svoj prvý videoklip

Alternatívna kapela RETORIK z Dolného Kubína má na konte svoj prvý videoklip z debutového albumu Zvuk. Klip ku skladbe Púšť by mal byť obrazom vnútorného nepokoja človeka. „Vykresľuje, aké ťažké je oslobodiť sa z okov prehnitej spoločnosti, ktorú sám tvorí,“ hovorí kapela, ktorú tvoria traja chalani s gitarami a bubeníčka.

 

Na začiatku sme sa ako kapela nemohli zhodnúť, ktorá pieseň je tá správna na natočenie klipu. Potom nám napadlo, že práve naši fanúšikovia by mali rozhodnúť, ktorá pieseň stojí za to, aby mala videoklip. Vytvorili sme na internete anketu, ktorú vyhrala skladba – Púšť. Som rád, že práve táto pieseň dostala najviac hlasov, pretože na koncertoch vždy burcuje davy a priznávam sa, že to bol aj môj tajný tip“, dodáva Ľuboš, spevák a gitarista.

Retorik majú svoj prvý videoklip

Za videoklipom stojí Anton Kajan. Radim Neznámy, umelec, vytvoril jedinečný obraz, ktorý sa dá vidieť len v tomto klipe, v ktorom sa aj sám ukázal. Vytvorili „obraz v obraze“, kde Radimove dielo vzniká a zároveň zaniká spolu s klipom. Natáčalo sa dva dni od rána do noci. „Od začiatku sme chceli niečo viac, ako len natočiť klip, kde sa budeme pretŕčať s nástrojmi. Scenár je napísaný tak, aby samotný text piesne a vizuál videoklipu vytvárali plynulý príbeh. V skratke by som mohol povedať, že videoklip je svedectvom o dvoch rozdielnych cestách v našom živote, kde jedna cesta znamená bohatstvo a moc a druhá zase slobodu a návrat ku koreňom,“ pokračuje Ľuboš.

 

Viac o kapele môžete nájsť na ich fanpage.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *