Refuge neostali len pri živom hraní a chystajú album

Meno REFUGE bude zrejme niečo hovoriť najmä fanúšikom nemeckej powermetalovej legendy Rage. Peavy Wagner (spev, basgitara), Manni Schmidt (gitara, ex-Grave Digger) a Christos Efthimiadis (bicie, Tri State Corner) tvorili najslávnejšiu zostavu, počas ktorej trvania (1987 – 1993) nahrali Rage päticu zásadných albumov, ktoré významne ovplyvnili nejedného mladého hudobného nadšenca či už ako fanúšika, alebo ako muzikanta.

 

Po dlhej dobe, kedy táto trojica nebola v kontakte, sa v roku 2014 páni pri náhodnom stretnutí rozhodli, že pod názvom Tres Hombres zahrajú tajný koncert zložený z piesní zo spomínaných fošní. Z tajného koncertu sa vďaka ústnemu podaniu stala akcia pre 1200 ľudí, čo bolo štartovacím znamením pre vznik Refuge. To, čo začalo ako nevinný projekt na jednu-dve festivalové sezóny, však v posledných týždňoch naberá nečakaný smer.

Refuge neostali len pri živom hraní a chystajú album
Refuge neostali len pri živom hraní a chystajú album

Chémia na pódiu medzi Peavym, Mannim a Christosom bola zjavne tak intenzívna, že sa páni rozhodli nahrať spoločne ďalší album. Ten ponesie názov Solitary Men a tešiť sa naň môžeme 8. júna, kedy vyjde pod hlavičkou Frontiers Records. Ak to chalanom pôjde v štúdiu tak ako na koncertoch, tak sa po dlhých rokoch opäť môžeme tešiť na úžasne šťavnatý náklad power/speed/heavy metalu plný charakteristických znakov Rage, akých sme poznali pred vyše štvrťstoročím.


Použité zdroje:
foto: refuge-band.de

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *