Redemption chystajú nový album s novým spevákom

Power/progmetaloví REDEMPTION, stále populárnejšia americká formácia zložená z bývalých koncertných členov Fates Warning, si pre svojich fanúšikov pripravili naozaj nečakané prekvapenie. Po minuloročnom fantasticky prijatom albume The Art Of Loss už nielen, že majú nahrané všetky nástroje na jeho nástupcu, ale zároveň ohlásili zmenu na poste vokalistu.

 

Raya Adlera (ten je, mimochodom, taktiež spevák už spomínaných Fates Warning), ktorý s Redemption nahral všetky albumy s výnimkou debutu, nahradil – a teraz sa podržte – Tom Englund zo švédskej legendy EVERGREY. Dôvody tejto nečakanej personálnej výmeny nie sú známe, avšak z tých zopár strohých informácií vypustených na verejnosť možno usudzovať, že s Rayom sa rozišli v dobrom. Englund sa už stihol predstaviť fanúšikom aj naživo, a to na 18. ročníku festivalu ProgPower USA. V polo-oficiálnom vyhlásení na svojej facebookovej stránke Redemption sľubujú, že Tomov angažmán nebude mať žiaden vplyv na chod Evergrey, tak snáď to tak naozaj bude. V každom prípade získalo toto americké komando do svojich radov jeden z najsilnejších a najemotívnejších hlasov v žánri, takže očakávania sú vysoké!

 

Skupina Redemption vznikla v roku 2000 ako projekt gitaristu a klávesistu Nicolasa van Dyka. Na svojom konte má šesť albumov a momentálne funguje v zostave Nicolas van Dyk – gitary, klávesy, Bernie Versailles – gitary, Chris Quirarte – bicie, Sean Andrews – basová gitara a Tom Englund – spev.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *