Red Fang a Mofokiller hosťami Faith No More v Bratislave

Koncertný návrat legendárnych Faith No More do Bratislavy sa nezaobíde bez prekvapení. Pätica na čele s Mikom Pattonom vystúpi 10. júna v bratislavskej Aegon Arene a na umocnenie koncertného zážitku si prizve aj výnimočných hostí: americkú skupinu Red Fang a domácu bratislavskú partičku Mofokiller.

Americká banda Red Fang je na scéne od roku 2005. Od počiatkov si združenie z Oregonu získava rešpekt milovníkov metalu aj stoner rocku. S tromi radovými albumami na konte absolvovali niekoľko svetových turné, vystúpili po boku mien ako Megadeath, The Dillinger Escape Plan či Godsmack.

Bratislavská kapela Mofokiller pôvodne fungovala ako Mofo Killer Ain. Pod týmto názvom hrala v relácii Metro na STV spolu s kapelou Harmful, v ktorej pôsobil aj basgitarista Faith No More Billy Gould. Práve Gould mal byť pôvodne producentom nového albumu Slovákov, no kapela si po odchode speváka Mira Beku dala pauzu a na scénu sa vrátila až v roku 2013. Počas medziobdobia členovia Mofo Killer Ain pôsobili v kapelách No Gravity, Gas, From Our Hands, Noisecut, Zlokot či Millhouse. Mofokiller momentálne dokončuje svoj debutový album „Väzby“, ktorý bude dostupný v dvoch verziách – so slovenskými ale aj anglickými textami. Slovenská verziu albumu vyjde už tento mesiac. Zaujímavosťou je, že účinkovanie Slovákov pred Faith No More si Gould osobne vyžiadal.

Red Fang a Mofokiller hosťami Faith No More v Bratislave

Lístky na koncert Faith No More v Bratislave sa predávajú v sieti Eventim – na státie za 59€, na sedenie stoja 79€ a VIP vstupenky dostanete za 159€. V cene VIP vstupenky získa návštevník sedenie v exkluzívnej lóži, nápoje, teplý aj studený bufet počas celého podujatia.

Vstupenky v sieti eventim.sk

Vystúpenie Faith no More v amfiteátri na Búdkovej ceste v Bratislave v roku 1993 bola takmer revolučná udalosť v životoch celej jednej generácie. Koncertný návrat preto znamená veľmi veľa. Silná základňa slovenských fanúšikov sa môže tešiť na hity ako Easy, Midlife Crisis, Epic, Small Victory, Ashes to Ashes či Digging the Grave. Kapela na aktuálnom turné podporí aj vydanie nového albumu Sol Invictus, ktorý vyjde už v máji. Z novinky stihol zaujať pozornosť singel Motherfucker. Sol Invictus je siedmy radový album a prvá regulárna nahrávka od roku 1997, kedy uzrel svetlo sveta “Album of The Year” s fotografiou T.G. Masaryka na obale. Partia muzikantov si následne dopriala oddych na niekoľko rokov, aby sa v roku 2009 vrátili v životnej forme. Faith No More účinkujú na koncertoch v zostave Mike Patton, Bill Gould, Roddy Bottum, Mike Bordin a Jon Hudson. Aktuálne turné sa začalo vo februári v Japonsku a zatiaľ posledný plánovaný koncert je na august v kanadskom Montreale.

Legendárnych Faith No More prináša do Bratislavy agentúra Octopus Promotion https://www.facebook.com/octopuspromotion

Red Fang a Mofokiller hosťami Faith No More v Bratislave

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *