Rebelský krik aj na Slovensku

Rebell Yell, White Wedding či Dancing With Myself. Billy Idol svoje najväčšie hity určite nevynechá ani na koncerte v Bratislave. V Aegon aréne NTC vystúpi 20. júna 2014. Komu by bol bratislavský koncert málo, vidieť ho môže aj 21. júna v Prahe alebo 2. júla vo Viedni.

Na celom európskom turné, ktoré odštartuje vo Švédsku, nebude chýbať jeho dlhoročný gitarista Steve Stevens. So Stevem sa Billy Idol spoznal, keď sa presťahoval do Ameriky po rozpade kapely Generation X, kde pôsobil na poste speváka. Ich partnerstvo bolo základom pre vznik svetoznámych a dodnes obľúbených hitov.

Rebelský krik aj na Slovensku

Vstupenky na koncert v Bratislave sa predávajú už od 12. februára na stránke www.xl.sk.

Billy Idol, vlastným menom William Michael Albert Broad, má na hudobnej scéne svoje čestné miesto. Niekdajší punkrocker a fanúšik Sex Pistols našiel spôsob, ako prepojiť punkový postoj s mainstreamovým pop-rockom a medzi svetovými hviezdami sa drží už viac ako 30 rokov. Na svojom konte má sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledný je vianočný z roku 2006. Momentálne pracuje na ďalšom albume a na október 2014 má naplánované vydanie autobiografie Dancing With Myself. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *