REALMS OF CHAOS: Našou prioritou je, aby bol album čo najlepší v našich očiach a ušiach našich poslucháčov

Deathmetalová formácia REALMS OF CHAOS z Banskej Bystrice ešte nie je na scéne až tak dlho. No v tomto meste sa rodia veľmi kvalitné metalové kapely. Preto určite zaujme informácia, že spomínané zoskupenie chystá svoj debutový album. O ňom a aj o všeličom inom sme sa porozprávali s mozgom kapely Martinusom.

 

Aké bolo leto? Odohrali ste s kapelou nejaké koncerty?

S Realms Of Chaos sme absolvovali Flesh Party Open Air, vynikajúci festík plný extrémnej hudby. Od tohoto roka pôsobím aj v kapele Dementor, hrali sme na Symbolic Death Feste v Česku. Inak sme s Realms Of Chaos dosť intenzívne trénovali a taktiež nahrávali vokály na album. Mimo toho bolo leto celkom krátke.

 

Ako si už sám naznačil, pripravujete debutový album. Vieš už približný dátum vydania?

Dátum zatiaľ netuším, veľmi sa to naťahuje, ale taký je život. Našou prioritou je, aby bol album čo najlepší v našich očiach a ušiach našich poslucháčov, preto sme sa nesnažili tlačiť na pílku. Čo sa týka výsledkov, mám pocit, že sa nám táto taktika vypláca, aj keď už sme veľmi nedočkaví.

 

Koľko skladieb bude obsahovať? Budú tam aj skladby z vášho promo?

Skladieb na albume bude osem, možno ešte pribudne nejaké intro, ale to nie je isté. Každopádne, osem trackov máme hotových, už chýbajú len malé korekcie a hudba je hotová. Na začiatku sme zvažovali, že skladby, ktoré sú na deme, budeme nahrávať nanovo aj na tento album. Nakoniec sme sa však rozhodli, že necháme priestor pre novú tvorbu. Nechali sme tomu otvorenú cestu, možno niekedy v budúcnosti s nimi ešte niečo vykonáme.

 

Máte už hotovú grafiku? Kto ju má na svedomí?

Čo sa týka grafiky, tak touto úlohou sme poverili nášho basgitaristu Ondreja. Aj keď už nestihol nahrávanie, pretože do Realms Of Chaos prišiel až v januári, keď bola basgitara nahratá, tak do albumu prispeje aspoň svojím chorobným vizuálnym dielom, ktoré Ondrej práve v týchto chvíľach intenzívne dostáva na povrch sveta zo samotného pekla.

Chystáte sa fanúšikom dať aj nejaký preddavok v podobe singla? Bude prípadne aj nejaký klip?

Určite, nejaký preddavok máme jednoznačne na pláne, nebudem ešte prezrádzať, že čo. Keď to tak zhrniem, tak na každú skladbu chystáme nejaký materiál, či už lyrics videá, playthrough videá alebo klipy. Bude rozhodne čo pozerať, počúvať a rozhodne sa je na čo tešiť.

 

Čo plánujete po vydaní? Budete CD krstiť?

Budeme robiť krst v Banskej Bystrici, chceme tam zavolať naše príbuzné kapely a poriadne to osláviť. Z dlhodobejšieho hľadiska budeme zrejme riešiť merch, promo a čo najviac koncertov. Naším cieľom je v roku 2020 vyjsť mimo naše hranice, makať čo najtvrdšie a tiež máme plán pre ďalší album, ale to je doslova hudba budúcnosti…

 

Plánujete nejakú klubovú šnúru na jeho podporu?

Ide o to, akú šnúru myslíš. Ak myslíš regulárne turné, tak z rôznych dôvodov táto možnosť zatiaľ pre nás nie je reálna, aj keď by si to určite každý z nás prial. Čo sa týka víkendových akcií, tak je to ten vyššie spomínaný krst v Banskej Bystrici, potom už len uvidíme, ako klapnú výmeny a ako budú pribúdať ponuky.

 

Kde vás môžeme vidieť a počuť najbližšie?

Najbližšie máme na pláne akciu BelUSA Death Fest a veľmi sa na ňu tešíme. Podľa môjho názoru je to jedna z najlepších akcii svojho druhu na Slovensku, takže si to určite netreba nechať ujsť. Máme ešte aj nejaké iné akcie, tie sa však ešte len plánujú.

 

Čo by si odkázal fanúšikom?

V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí chodia na naše vystúpenia. Aj keď Realms Of Chaos nie je tak dlho na scéne, vždy sa naše živé vystúpenia tešia prinajmenšom hojnej účasti a veľmi si to ceníme. V druhom rade ďakujem za čas, ktorý všetci čitatelia venovali tomuto rozhovoru, tebe a ROCKER.sk za príležitosť a na záver už len také klišé: Stay brutal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *