Re-Armed vypustili singel a lyric video k skladbe Ode to Life

Fínska úderka melodeathu Re-Armed pustila na internet lyric video k skladbe „Ode to Life“, obsahujúce hosťovské gitarové sólo od Euge Valovirta (CyHra). Skladba je druhým singlom z ich nadchádzajúceho albumu Ignis Aeternum, ktorý čaká na celosvetové vydanie 5. júna prostredníctvom Black Lion Records.

Re-Armed informuje: „Neustále sa rozhodujeme a čelíme sami sebe i svetu okolo nás. Prelomiť všetky hranice je súčasťou nášho dnešného procesu písania. Táto skladba je toho dobrým príkladom. Metalová hudba je všeobecne plná klišé, pokiaľ ide o témy piesní a albumov, a väčšine týchto zjavných klišé sme sa chceli vyhnúť. Ode to Life sa hudobne a textársky ponára do sfér existencie. Je to doslova óda života samotného, našej biodiverzity, našej domovskej planéty Zem. Takže namiesto všetkej smrti, biedy a negativity máme v tejto piesni a v celom albume pozitívne správy.“

Pochádzajú z Keravy vo Fínsku a skupina existuje už od roku 2001. Počas takmer dvoch desaťročí svojej plodnej cesty prešli niekoľkými zmenami zostavy a vydali tri kritikou dobre prijaté dlhohrajúce albumy, jedno EP a niekoľko demo nahrávok. Vďaka ich divokým javiskovým show sa dostali na spoločné pódiá s mnohými vplyvnými menami metalového sveta a objavovali sa na mnohých európskych a ázijských podujatiach, vrátane podujatia Bloodstock Open Air, Suomi Feast a Neurotic Death Fest.

Re-Armed vypustili singel a lyric video k skladbe Ode to Life
Re-Armed vypustili singel a lyric video k skladbe Ode to Life

Ich tvorba zahŕňa death metal, thrash metal a cítiť aj symfonické vplyvy. Tak svojim skladbám dodávajú vzrušujúci a moderný pocit a Re-Armed vybudovali z „Gothenburg metalu“ značku na definovanie ich zvuku. Ich nadchádzajúci album Ignis Aeternum sa hudobne a lyricky ponorí do reálií existencie. Každá skladba na albume obsahuje prekrásne melódie, elegantné symfonické prvky a čistejšie vokály v porovnaní s predtým vydanými materiálmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *