Randal, Bratislava: Hatebreed a The Black Dahlia Murder

A je tu ďalší metalový sviatok! Randal klub sa 3. júla ocitne na vlnách popredných hardcore a deathcorových formácií priamo z Ameriky. A to konkrétne Hatebreed, ktorí sa považujú za nástupcov hardcorových skupín ako Agnostic Front či Sick Of It All a skupiny The Black Dahlia Murder. Hatebreed do Bratislavy zavítajú po piatich rokoch od ich posledného koncertu u nás v roku 2009. Vstupenky si stále môžete zakúpiť v sieti Ticketportal či priamo v klube.

Hatebreed, so svojim typicky brutálnym, priamočiarym hardcore, si tvrdo drží pozíciu momentálne jednej z najúspešnejších skupín na súčasnej hardcorovej scéne. Nemenná fanúšikovská základňa je ich hlavných motorom a to je rovnako krásne zreteľné aj na koncertoch, ktoré priam zvádzajú k davovému šialenstvu. Ich vystúpenia sa skrátka nezaobídu bez crowd surferov a šialených circle pitov.

Táto skupina pod vedením frontmana Jameyho Jasty, ktorú ovplyvnili kapely ako Pantera, Black Flag, Sepultura, Overkill a iné, si svoj úspech tvrdo odpracovala. Veď už len turné so Slayer či Deftones a dlhé roky tvrdej práce a neustáleho cestovania, hovoria za seba. V Bratislave budú propagovať svoj posledný, šiesty štúdiový album „The Divinity of Purpose“ a hoci sa nedá povedať, či vedeli, kam to až dotiahnu od ich prvého albumu „Satistaction is the Death of Desire“, je viac než jasné, že postupne si každým jedným albumom vydupali pevnejšie miesto v hardcorovej scéne. 

Randal, Bratislava: Hatebreed a The Black Dahlia Murder

Melodická deathcorová banda The Black Dahlia Murder, ktorej názov vzišiel z nevyriešenej šesťdesiat rokov starej vraždy, je taktiež stálicou hudobnej scény. Živelný frontman Trevor Strnad nepovolí do úplného záveru a tak ich živé vystúpenia podchytia atmosféru na samom začiatku a viac ju nepustia. A hoci v prvých mesiacoch roku 2013 odišiel z kapely bubeník Shannon Lucas a bassgitarista Bart Williams, kapela úspešne vydala zatiaľ ich posledný album Everblack v lete toho istého roku. 

Štvrtok v Randal klube tak bude preplnený hustou atmosférou a skvelou hudbou, ktorú by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *