Rammstein v máji rozpália pražskú Eden Arénu

Po veľmi úspešnej sérii koncertov zo začiatku roka 2016, v rámci ktorej navštívila skupina RAMMSTEIN aj Buenos Aires alebo Chicago, budú jej členovia pokračovať v koncertovaní aj v roku 2017. Do Prahy sa tak vrátia po šiestich rokoch od svojho vypredaného koncertu. Tentokrát si industriálny metal s prvkami elektronickej hudby môžete vychutnať pod holým nebom v pražskej Eden Aréne.

 

Skupina Rammstein predala milióny nosičov a patrí k najlepšiemu hudobnému exportu Nemecka. Šestica hudobníkov, ktorá vystupuje od roku 1994 a získala množstvo zlatých a platinových ocenení za nahrávky, zbiera najväčší obdiv fanúšikov práve na koncertných pódiách.

 

Obscénnosti, pyrotechnika, vizuálne efekty a hlavne energia sú prísadami, ktoré robia ich živé vystúpenia nezabudnuteľnými. Veľmi silné jadro ich hudby tvorí perfektná súhra gitaristov Richarda Z. Krupsa a Paula Henryho Landersa s vynikajúcim doprovodom basy Olivera Riedela a bubeníka Christopha „Dooma“ Schneidera. Klávesy, ktoré dotvárajú nezameniteľný zvuk kapely, má na starosti doktor Christian „Flake“ Lorenz. Frontman Till Lindemann je bezpochyby jedným z najosobitejších vokalistov súčasnosti.

,,Existujú ľudia, ktorí si myslia, že sme neuveriteľne vtipní. A existujú ľudia, ktorí si myslia, že sme neuveriteľne vážni. Je to len o osobnom názore. Myslím, že z tohto pohľadu sme niečo ako zrkadlo – aký názor majú ľudia na našu tvorbu, to sa im z našej tvorby vráti späť.“

gitarista Paul Landers

Od samotného začiatku pôsobenia sa Rammstein prezentujú úderným metalovým rockom, ktorý je však výrazne ovplyvnený tanečnou hudbou. Celkovo je skupina známa miešaním rôznych protichodných ingrediencií. Vďaka koncertom, pri ktorých sa členovia skupiny často prezliekajú do rôznych prevlekov, využívajú pyrotechnické efekty v kombinácii s ich tvrdou hudbou, majú Rammstein povesť výbornej koncertnej skupiny. O ich kvalitách sme sa mohli presvedčiť na koncerte v Bratislave v roku 2011 v rámci turné Made In Germany. Vstupenky sú od dnes v predaji.

 

AKTUALIZÁCIA: Rammstein pre enormný záujem pridali v Prahe ďalší koncert – 29. mája na rovnakom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *