Rammstein rovno na pódiu búrajú predsudky voči LGBTI

V ostatnom čase je veľmi ,,trendy“ zbrojiť proti niektorým druhom sexuálnej orientácie ľudí. Je smutné, že v modernom svete sú stále krajiny (ale aj ľudia, ktorí stále nechcú akceptovať rozličnosť), kde namiesto akceptovania LGBTI komunity proti nim zbroja zákonmi. Takto sa tomu stalo napríklad v Rusku. Ale všetci sme len ľudia a mali by sme sa naučiť akceptovať jeden druhého, nech je jeho zameranie na partnerov akékoľvek. Takto to vidia napríklad aj Nemci RAMMSTEIN, ktorí sa rozhodli protestovať proti nezmyselnému ruskému potláčaniu práv LGBTI komunity počas koncertu priamo v Moskve.

 

Rammstein sú známi rôznymi kontroverznými súčasťami svojich koncertov, vďaka čomu sú u mnohých v nemilosti alebo ich zaradzujú medzi rôzne extrémy. Naposledy ich odsudzovali za videoklip ku skladbe Deutschland. Tentokrát svet obletela správa o bozku gitaritov Paula Landersa a Richarda Kruspeho, ktorým vztýčili prostredník voči predsudkom všetkých homofóbov. Netýkalo sa to však iba Ruska, kde od roku 2003 platí zákon o tom, že je homosexualita ilegálna. Vraj by ju nemali vidieť deti, aby ich to neovplyvnilo. Pre cudzincov, čo by porušili dané pravidlo, bol v tomto prípade pripravený trest v podobe zadržania vo väzení na 15 dní alebo zaplatenie pokuty vo výške 5000 rublov a následná deportácia.

 

Skupina však neprotestovala svojím spôsobom voči znevýhodňovaniu netradične orientovaných ľudí iba v Rusku. Týždeň pred koncertom v Moskve v Poľskom Chorzówe gitarista Paul Landers crowdsurfoval v dave na malom nafukovacom člne a medzitým mával Pride vlajkou, pričom ešte mal okolo seba uviazanú aj poľskú vlajku. Hneď za ním nasledoval ďalší čln s bubeníkom Christophom Schneiderom a basgitarisom Oliverom Riedelom, ktorí mali rovnakú vlajku. Takýmto spôsobom chceli Rammstein zase vyjadriť podporu poľskej LGBTI komunite, ktorá počas Pride mesiaca čelila viacerým agresívnym útokom.

Rammstein rovno na pódiu búrajú predsudky voči LGBTI

Na oboch koncertoch Rammstein takto hlásali rovnosť pre všetkých. Christoph fotografiu, kde máva Pride vlajkou, pridal na Instagram s popisom, že všetci fanúšikovia Rammstein si zaslúžia rovnaké práva.

 

Rammstein rovno na pódiu búrajú predsudky voči LGBTI

Použité zdroje:
Foto: rollingstone.com, instagram.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *