Rammstein: Paris ide aj do slovenských kín CINEMAX

Písali sa roky 2011 a 2012, keď nemecká industrialmetalová kapela RAMMSTEIN brázdila mestá s turné Made In Germany Tour. V rámci neho sa v roku 2011 zastavila aj v Česku, no v roku 2012 bola v marci v Paríži. Tam sa v hale Bercy režisér Jonas Åkerlund rozhodol, že sa pokúsi jedinečnú šou tejto formácie zachytiť na kameru. A práve v tomto roku, 23. marca, ide aj do slovenských kín v sieti CINEMAX excelentný dokument Rammstein: Paris.

 

 Jonas Åkerlund je známy švédsky režisér, ktorý stojí za filmami ako Turn The Page, Spun či Horseman. Na svedomí má aj dokumenty o Roxette, Taylor Swift či Madonne. V hudobnom svete je jeho meno známe vďaka videoklipom Prodigy (Smack My Bitch Up), U2 (Beautiful Day, Walk On), The Rolling Stones (Doom And Gloom) či mnohým ďalším, nielen rockovým interpretom (stojí aj za klipmi Madonny či Lady Gaga). Má doma cenu Grammy za Madonnin videoklip k Ray Of Light.   S Rammsteinom spolupracoval pri videoklipoch Pussy Ich Tu Dir Weh. Predtým, ako sa stal režisérom, sedel na bubeníckej stoličke v kapele Bathory.

Pieseň Pussy je prvým singlom z šiesteho radového albumu Rammstein Liebe Ist Für Alle Da. Je satirickým pohľadom na nemeckú „sex-turistiku“. Kontroverzný pornografický videoklip bol síce zakázaný, no aj napriek tomu sa stal jedným z najsledovanejších videí roka. Pussy sa dostala aj do setlistu parížskeho koncertu, ktorý bol súčasťou turné k albumu Made In Germany 1999-2011 z roku 2011. Album je výberom pätnástich najväčších hitov skupiny a nachádza sa na ňom aj nová skladba Mein Land.  Koncert otvárali skladbou Sonne a nesmeli chýbať obrovské hity ako Links 2-3-4, Du Hast, Amerika či Ich Will. Dokopy bolo odohratých dvadsaťjeden piesní s pódiovou šou, ktorú jednoducho musíte vidieť. To vie aj kapela, preto v Paríži nehrala len 7. marca, kedy bol koncert filmovaný, ale aj deň predtým.

 

„Cieľom je získať pozornosť ľudí a baviť sa naraz: Musíte si uvedomiť, že 99 % ľudí nerozumie textom, tak musíte prísť s niečím, čo v šou udrží drámu. Musíme niečo robiť. Radi máme šou, radi sa hráme s ohňom. Máme zmysel pre humor. Vieme sa na tom zasmiať, bavíme sa, ale nie sme Spinal Tap. Berieme hudbu a texty seriózne. Je to kombinácia humoru, divadla a našej východonemeckej kultúry, viete?“ opísal šou kapely Rammstein gitarista Richard.

 

To, ako táto kombinácia vyzerá, si môžete pozrieť na obrovských plátnach kín CINEMAX len v jeden večer, vo štvrtok 23. marca o 20:30. V Bratislave a v Košiciach bolo pridané aj druhé premietanie so skorším časom (BA 18:20, KE 18:30). Návštevníkom  bratislavského a trnavského CINEMAXU (TT Arena) zážitok umocní zvukový systém Dolby Atmos, v súčasnosti najlepšie zvukové riešenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *