Ramchat začnú nahrávať nový album

Paganmetalový RAMCHAT ide nahrávať nový album. A opäť to bude vo Zvolenskej Slatine u bývalého člena nemeckých Helloween. Gitarista Roland Grapow, ktorý po odchode z Helloweenu založil kapelu Masterplan, je medzi slovenskými a českými metalistami vyhľadávaným producentom.

 

„Roland teraz hojne koncertuje s českým Citronom, takže sme museli s dátumom nahrávania nových piesní počkať na jeho voľný čas. Nový album teda začneme nahrávať začiatkom decembra po mojom návrate z Nepálu,“ prezradil plány gitarista a textár Pavel „Hirax“ Baričák. Kapela počas leta neoddychovala, ale makala, čoho výsledkom sú aj dva videoklipy. Prvý s názvom Zlatoroh predstavili Martinčania na konci mája.

 

V lete popri koncertoch a festivaloch tiež uviedli na trh svoje albumy na vinyle. Na jednej LP vyšli albumy Bes (CD, 2013) a Karpaty (CD, 2014), druhá priniesla tohtoročnú novinku Atrana (2016). „Ja som dieťa starej doby, vyrastal som na platniach, takže aj napriek tomu, že ich na Slovensku asi veľa nepredáme, chcel som mať tie albumy aj na vinyle.“ 

 

O starej predrevolučnej dobe, vinylových platniach, živote mládeže i začínajúcich hudobníkov pripravuje Hirax svoju novú knihu. S názovom Vždy pripravený! a podtitulom „Socializmus, heavy metal a čučo“ sľubuje kritický i humorný pohľad na vtedajšiu dobu. „Sú to akési moje memoáre, hoci mnohí si asi povedia, že memoáre sa píšu v inom veku,“ smeje sa Hirax. Má o čom písať, veď patril k zakladateľom či členom významných undergroundových zoskupení Editor či Lunatic Gods. Tie boli či sú dôležitou súčasťou stredoeurópskej subkultúry. Jeho hudobné vydavateľstvo Hirax Records prinášalo mnohé roky na náš trh nahrávky skupín, o ktoré veľké značky nemali záujem. Kniha by mala vyjsť už o dva týždne. 

https://youtube.com/watch?v=0NzfqqBoPus


Použité zdroje:
Pavel Marko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *