Quiet Riot posúvajú vydanie albumu, nahrajú ho s novým spevákom

Legendárna formácia z losangelského bulváru QUIET RIOT sa v posledných rokoch nepredvádza práve v dobrom svetle. Od tragickej smrti svojho pôvodného frontmana Kevina DuBrowa sa vedúcim členom svorky stal bubeník Frankie Banali a kapela je v súčasnosti známa skôr absurdne častými zmenami na poste speváka, než novou muzikou.

 

Len si to zrátajme. Od roku 2010 brázdili pódiá s QR Mark Huff, Scott Vokoun, Jizzy Pearl (naspieval zatiaľ jediný post-dubrowovský album 10) a Seann Nicols. Posledný menovaný naspieval aj vokálne linky na nový album Road Rage, ktorý mali Quiet Riot vydať pod krídlami Frontiers Records 21. apríla tohto roku. S Banalim je ale asi ťažká reč, pretože pár týždňov dozadu sa priaznivci znova dozvedeli, že Nicols síce odviedol skvelú robotu, ale osobnostne si s bubeníkom nesadli a rozhodli sa ukončiť spoluprácu. Zároveň bol ohlásený aj nástupca – James Durbin. Európanom zrejme toto meno veľa nehovorí, preto sa patrí ozrejmiť, že tento mladík skončil štvrtý v desiatom ročníku súťaže American Idol. Čo však s už nahratým albumom? Fanúšikovia sa rozdelili na niekoľko táborov. Jedni už majú pokrk nekonečných výmen frontmanov a nechcú dať Jamesovi šancu, tí druhí sú zas presvedčení, že nový album by mal nahrať aj nový spevák. No a tí tretí iba mávajú rukou a vravia, že Frankie a spol. to už dávno mali zabaliť, lebo už sú len paródiou seba samých.

Quiet Riot posúvajú vydanie albumu, nahrajú ho s novým spevákom
Quiet Riot posúvajú vydanie albumu, nahrajú ho s novým spevákom

Vyzerá to tak, že bubeník predsa len vypočul hlas väčšiny a keďže vydavateľstvo ustúpilo, vydanie albumu odložili na leto 2017. Road Rage tak bude disponovať nielen novým hlasom, ale aj prekopanými vokálnymi linkami a snáď aj kvalitnejšou produkciou. Prvý singel totiž poslucháči zniesli pod čiernu zem a nefiguruje už ani na Youtube. Viac už samotný Frankie Banali: ,,Po dôslednom zvážení, s podporou firmy Frontiers a chápajúc, že fanúšikovia Quiet Riot chcú, aby náš spevák James Durbin reprezentoval novú nahrávku Quiet Riot, rozhodli sme sa posunúť ďalej a nechať Jamesa nahradiť všetky vokály na Road Rage s novými textami a melódiami. Buďte v strehu!“ Durbin dokonca dostal požehnanie aj od brata Kevina DuBrowa Terryho.

 

Quiet Riot sú rockovému svetu známi predovšetkým ako prvá heavymetalová kapela, ktorá sa usadila na vrchole rebríčka Billboard. Stalo sa tak v roku 1983 vďaka ich megaúspešnému albumu Metal Health, ktorý splodil dnes už nesmrteľné single, ten eponymný a cover verziu od Slade Cum On Feel The Noize. Formácia bola v prvých rokoch existencie aj domovom jedného z najuznávanejších gitaristov svojej éry – Randyho Rhoadsa, ktorý sa napokon etaboloval ako sekerník doprovodnej kapely Ozzyho Osbournea a tesne pred vydaním Metal Health tragicky zahynul pri havárii lietadla. Skupina vydala aj ďalšie albumy, žiadny z nich však nedosiahol úspech a snáď ani kvality spomínanej prelomovej fošne.


Použité zdroje:
Foto: ultimateclassicrock.com, billboard.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *