Queenie oslávia Mercuryho narodeniny aj v štyroch slovenských mestách

Queen a jej frontmana Freddieho Mercuryho pozná snáď každý. Pri príležitosti jeho nedožitých 70. narodenín tohto výnimočného speváka mu kapela QUEENIE (Queenie – World Queen tribute band) vzdá hold veľkolepým európskym turné.

 

„Freddie Mercury bol a je obrovskou hudobnou osobnosťou, nešlo len o skvelého a talentovaného speváka, ale bol rovnako geniálny skladateľ, veľmi dobrý klavirista, a dovolím si tvrdiť, že do určitej miery aj veľmi vizionárom a zodpovedným lídrom,“ povedal o svojom idole spevák českého zoskupenia Queenie Michael Kluch. „Samozrejme, nebyť jeho, naša kapela by nikdy nevznikla, pre mňa ako speváka bol Mercury veľmi zásadnou osobnosťou, vďaka ktorej som v sebe objavil zápal pre spev a hudbu vôbec,“ prezradil. Kapela reprezentuje európsku špičku tohto žánru a v rámci svojho turné vystúpi vo Švédsku, Fínsku, Dánsku, Čechách a na Slovensku. Najmä v škandinávskych krajinách sa kapela teší veľkému úspechu a vypredaným koncertom. Pri svojej šou nepoužívajú len totožné kostýmy, ale aj hudobné nástroje (repliky).

 

Na Slovensku sa Queenie ukážu v októbri v štyroch mestách – Košice (17. októbra), Žilina (19. októbra), Bratislava (20. októbra) a Nitra (21. októbra). Tešiť sa môžete na nadupanú šou a veľkolepú pastvu pre oči aj uši. „Na slovenskú časť turné sa veľmi tešíme, v minulom roku sme tu odohrali šesť koncertov v rámci firemných eventov, no až tak často sem nechodíme. Cítime preto deficit voči slovenským fanúšikom tohto hudobného štýlu a my sami máme preto veľkú chuť u vás hrať,“ prezradil na margo slovenských koncertov Michael a na koniec dodal staré, známe, legendárne: „We will rock you!“

Queenie oslávia Mercuryho narodeniny aj v štyroch slovenských mestách

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *