Queen oznámili európske turné

Keď umrie frontman svetoznámej kapely, ostatní členovia majú dve možnosti – kapela skončí alebo si nájdu za neho náhradu. Queen, patriaci do druhej skupiny, sa s novým spevákom vydávajú na európske turné.

S Adamom Lambertom vystúpili prvýkrát už v roku 2009 počas jeho účinkovania v American Idol. Odohrali spolu We Are The Champions a znovu sa stretli až o dva roky neskôr na európskych cenách MTV. „Zakaždým, keď sme spolupracovali s Adamom, bol to najúžasnejší frontman. Má úžasný rozsah a pretože aj Freddie mal taký rozsah, Adam to skutočne dokáže pokryť. Je mimoriadny spevák a skutočný talent. Mám pocit, že pasuje do nášho druhu teatrálnosti. Je to veľmi príjemné,“ nešetrí chválou Roger Taylor. 

Spolupráca kapely s Lambertom je zatiaľ obmedzená len na živé vystúpenia, ktorých sa európski fanúšikovia dočkajú v roku 2015. V prvých dvoch mesiacoch v roku sa postupne predstavia na dvadsiatich dvoch miestach, medzi nimi aj v Prahe a Viedni. V Rakúsku ich môžete vidieť 1. februára a do Českej republiky zavítajú 17. februára.

Okrem koncertov má kapela naplánované aj vydanie albumu Queen Forever s doteraz nevydanými nahrávkami Freddieho Mercuryho. Svetlo sveta má uzrieť 10. novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *