Putovná gitara od Cliff Richarda až ku Cobainovi

Fanúšikovia niekedy dokážu skutočné kúsky. Jednému z nich sa nedávno podarilo vypátrať, že gitara Fender Jaguar, ktorú preslávil Kurt Cobain, zrejme predtým patrila Cliff Richardovi.

Na istom diskusnom fóre sa objavil príspevok, v ktorom fanúšik dokazuje túto súvislosť. V roku 1980 hral na tejto ľavorukej gitare Martin Jenner, hrajúci s Cliff Richardom a The Everly Brothers. S ňou potom prežil nejaký čas aj samotný Cobain, tvrdia video zábery.

Zakladajúci člen Nirvany Krist Novoselic naznačil, že by odhalenie mohlo byť pravdivé, keď na svojom Twittri napísal: „Gitaru sme odkúpili od jedného profi muzikanta zo San Fernanda. Takže to dáva zmysel, môže ísť o rovnaký nástroj.“

Earnie Bailey, ktorý pracoval ako Kurtov technik, povedal, že netuší, kto Cobainu milovanú gitaru Jaguar vlastnil pred ním, pretože ju v roku 1991 kúpili cez inzerát. „Bavíme sa o gitare, ktorá mala v tom čase hodnotu povedzme 300 dolárov,“ hovorí Bailey, pretože prešla výraznými zmenami a dovezená bola v prepravnom puzdre, aké sa používajú na turné. 

Nemáme teda jasné dôkazy o tom, aká je história Kurtovej gitary, no odborníci sa zhodujú, že odhalenie snaživého fanúšika nemusí byť úplne mimo realitu. Faktom však zostáva, že najdôležitejšia je hudba, ktorú nám tu Cobain a jeho Nirvana zanechali. 

Nižšie prikladáme aj video. Dôkaz by sa mal objaviť v čase 29:27.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *