Punková legenda UK SUBS dorazí do Košíc už zajtra

Britská punková legenda UK SUBS je v týchto dňoch na svojom európskom turné, počas ktorého odohrá 26 koncertov v trinástich krajinách a neobíde ani Slovensko. Súputníci tých najpodstatnejších svetových punkových skupín ako Ramones, Sex Pistols, The Clash, Exploited, Damned, Buzzcocks či Sham 69 sú kapelou, ktorá za celých 40 rokov svojej existencie nemala pauzu a od jej vzniku stojí na jej čele dnes už 74-ročný spevák Charlie Harper, jej jediný pôvodný člen.

 

Keď tento neúnavný punkový dôchodca začal hrať punk, mal 30 rokov a zdalo sa mu, že je už na túto muziku starý. Piata dekáda, do ktorej tento spolok vstúpil ale potvrdila, že to vôbec nebola pravda, pretože UK SUBS sú na rozdiel od mnohých svojich muzikantských kolegov stále tu, stále vydávajú albumy a na ich koncerty chodia aj tínedžeri, ktorí by mohli byť Charlieho vnukmi. Ako povedal spevák v jednom rozhovore, práve kvôli tomu musel požiadať firmu vyrábajúcu tričká pre fanúšikov, aby ich dodala v menších veľkostiach S a M a boli týmto deckám dobré. UK SUBS si pred 25 rokmi poctili aj muzikanti z Guns N‘ Roses a ich skladbu Down On The Farm nahrali a zaradili na svoj známy album cover verzií The Spaghetti Incident.

 

Angličanaia prídu do Košíc aj s hosťom. Tým bude kapela Bratislavské dievčatá tvorená známymi tvárami slovenskej punkovej scény – basa Lump Čupe (Krach, Lord Alex, Zóna A), bicie Mikko (Heretix, Barbus, Lord Alex, Zóna A) a gitara Roman K. (Heretix, Banderas, Lord Alex). Kultová kapela odohrá svoj koncert už 1. februára v košickom klube Collosseum. 


Použité zdroje:
Natália Novotná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *