Prvýkrát do našich končín zavíta Antimatter

Na Slovensko počas jediného koncertu v rámci nás a Čiech po prvýkrát zavíta anglická alternatívna rocková kapela ANTIMATTER, ktorá do bratislavského Randalu 19. novembra príde fanúšikom predstaviť úplne nový album Black Market Enlightenment. Tento v poradí siedmy štúdiový album bude vydaný na jeseň tohto roka.

 

Kapela vznikla v roku 1997 v anglickom Liverpoole ako projekt speváka a skladateľa Micka Mossa, bývalého člena kultovej britskej kapely Anathema Duncana Pattersona. Spolu vydali tri albumy a jeden live album – Saviour, Lights Out, Planetary Confinement a Live@K13. Na týchto prvých albumoch sa Mick a Duncan sústredili na melodické vokálne linky, dark elekroniku a vyváženú hranicu medzi gothic a trip hop.

 

Krátko po vydaní tretieho albumu opustil kapelu Patterson a Moss pokračoval sám, pričom vydal štvrtý album Leaving Eden. Piesne z tejto nahrávky sú lepšie ako kedykoľvek predtým. V priebehu rokov sa tvorba skupiny neustále vyvíjala. Albumy Fear Of A Unique IdentityJudas Table sú toho len dôkazom. Tvorbu skupiny je ťažko presne zaškatuľkovať, keďže ide o jedinečnú zmes melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku.

 

Ich vystúpenia sú vždy silným hudobným a umeleckým zážitkom a koncert je určený nielen pre všetkých milovníkov kvalitného alternatívneho a progresívneho rocku. Ako predskokan na koncerte vystúpia domáca a zahraničná kapela, ktoré budú oznámené v priebehu určitého času. Lístky na akciu sú už dostupné v predpredaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *