Protiamerická nálož od Megadethu

MEGADETH s tvorbou videí k albumu Dystopia nezaháľajú a po minulej pecke Poisonous Shadows, kde je možné otáčať obrazom priamo vo videu a zamerať sa tak na hociktorého hudobníka, je tu nový klip ku skladbe Post American World. Ide o minimalistické dielo režírované Jakeom Macphersonom, kde je dôraz kladený na jednoduchosť a súhru kapely s ich nástrojmi. So silne antiamerickým textom ide ruka v ruke aj video s dolármi vyvažujúcimi cenu ľudských orgánov, pád Bieleho domu či stovky stále sledujúcich kamier.

 

Mustaine o nahrávaní klipu: „Natáčanie Post American World bolo už od začiatku desivo krásne. Všetko bolo nahraté za jediný deň len s gitarami a bicími a jednoducho som vedel, že to bude skvelé. Ide o koncept ‚menej je niekedy viac‘ a Jake Macpherson to spravil brilantne.“

 

Vo videu môžeme ešte vidieť hosťujúceho bubeníka Chrisa Adlera, ktorý si odskočil ku kapele, pomohol jej nahrať album a vniesol do nej hľadaný život. Medzičasom bol oznámený aj nový bubeník Dirk Verbeuren (ex-Soilwork), ktorý by mal v Megadeth zakotviť na stálo. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *