Projekt In Castle začína oznamovať koncerty na budúci rok. Do Serede pritiahne Whitesnake

Pred pár dňami bola skupina WHITESNAKE oznámená ako špeciálny hosť na letné turné Def Leppard. Podľa množstva reakcií je nevhodné, aby táto legenda robila komukoľvek predskokana. Na Slovensku sa však predstaví v úlohe headlinera. Prídu už tretíkrát (predtým 1994 a 2013) a vzhľadom na vek Davida Coverdalea (67) vzniká obava, že aj naposledy.

  
Do kalendárov (možno aj tých z ROCKER.sk) si poznačte termín 5. júl 2019. A miesto konania? Mestský amfiteáter Sereď – vďaka projektu In Castle v poslednom čase asi hlavné slovenské mesto koncertov rockových klasikov, alebo, ak chcete, súčasná koncertná openairová Mekka.

 

 

Whitesnake založil David Coverdale po odchode z Deep Purple a sú známi aj častými personálnymi zmenami. Za štyridsať rokov ich existencie sa kapelou premlelo viac ako šesťdesiat muzikantov. Nie je jasné, či je to kvôli Davidovmu autokratickému vedeniu, alebo je za tým niečo iné, no výmeny sú časté. Čo je však isté, žiadna zostava nebola slabá.

 

Aktuálna zostava hrá v zložení David Coverdale – spev, Reb Beach – gitara, Michael Devin – basgitara, Tommy Aldridge – bicie, Joel Hoekstra – gitara (po odchode Douga Aldricha, ktorého nahradil). Zabudnúť by sme nemali ani na šiesteho člena, ktorým je v kapele hráč na klávesové nástroje. Aktuálne ním je Michele Luppi a aj on, ako mnohí jeho predchodcovia, sa na oficiálnych fotografiách skupiny objavuje veľmi sporadicky. Všetci sú zároveň skvelí vokalisti, aby mohli Davidovi vypomáhať, lebo roky si na hlasivky náročného spevu vybrali svoju daň.

 

Turné by malo byť k albumu Flash And Blood, ktorého vydanie bolo z tohtoročného leta presunuté kvôli technickým problémom na začiatok roku 2019, ale priznajme si, že aj tak všetci prídu na whitesnakeovskú klasiku. „Veľmi sa tešíme, ze zahráme na In Castle v Seredi na Slovensku v roku 2019. Spolu s vami, našimi fanúšikmi, si pripomenieme tohtoročné 40. výročie kapely Whitesnake, viac ako 4 dekády plazej zábavy. Ďakujeme všetkým fanúšikom za zážitky a stretnutia. Za tie roky sú vás milióny a my sme poctení… Pozývame vás na náš koncert,“ odkazuje fanúšikom spevák David Coverdale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *