Progresívni rockeri Karnivool ohromia aj Slovensko

Austrálska formácia Karnivool – to sú progresívni rockeri, ktorí pred necelým rokom pozitívne šokovali verejnosť ako predkapela na turné Stone Sour. Teraz mieria do Bratislavy.

Karnivool momentálne patrí medzi najlepšie hodnotené skupiny vo svojom žánri a kapela svoj status potvrdila aj aktuálnym albumom „Asymmetry“. Jeho propagovaniu bude venované európske turné, v rámci ktorého muzikanti odstavia svoje kamióny a tour busy aj v Bratislave.

Rockeri už stihli pozbierať niekoľko ocenení vo svojej rodnej Austrálii, no na starom kontinente sú stále veľkou neznámou, a preto dúfajú, že toto turné všetko zmení. Spomenieme, že album „Asymmetry“ získava v krajine klokanov jednu hudobnú cenu za druhou.

Progresívni rockeri Karnivool ohromia aj Slovensko

Karnivool vás zaujme aj pre to, lebo sa neustále snaží posúvať mantinely progresívnej rockovej hudby a neutápa sa v už zavedených šablónach. Prvé úspechy sa dostavili prakticky hneď po vydaní debutového albumu „Themata“ v roku 2005, ale skutočný prielom prišiel až s albumom „Sound Awake“. Hudobní kritici dokonca hovoria, že Karnivool sú nástupcami kultových Tool a iných velikánov alternatívnej hudby.

Koncert v Bratislave bude ich prvým sólovým vystúpením na Slovensku a podľa doterajšieho záujmu fanúšikov pôjde o nevšedný zážitok. 

Aby ste sa pred koncertom samotných Karnivool dostatočne dobre naladili, ako špeciálny hosť sa predstavia Slováci Symbiosis. 

Progresívni rockeri Karnivool ohromia aj Slovensko

Vstupenky na koncert Karnivool, ktorý sa bude konať 19. júna v bratislavskom klube Randal, sa už dajú zakúpiť v sieti Ticketportal. Viac informácií na www.obscure.cz alebo na www.karnivool.com.au/band

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *