Progresívne zameraná trojica už tento víkend v Randali

Bratislavu poteší svojou návštevou mimoriadne zaujímavá kombinácia progresívne zameraných kapiel. Spoločné headlinerské miesto si rozdelia grécki atmosférickí POEM, balansujúci na hranách prog metalu a alternatívneho tvrdého rocku, a power-prog metalisti z Austrálie DAMNATION’S DAY, v ktorých hudbe sa zase stretáva klasickejší i modernejší pohľad na melodický metal.

 

Na ich európskom turné im robia spoločnosť Rumuni WHITE WALLS, ktorých hudba je plná kontrastov a stretov extrémnych i jemnejších metalových a rockových polôh. Bratislavskú zastávku si s radosťou odbijú v Randali 3. marca a ak máte záujem vidieť neokukané a zaujímavé kapely, tento víkend sa tam zastavte.

 

Gréci Poem majú za sebou debut The Great Secret Show, Metal Hammerom označený za najlepší grécky album nultých rokov a ktorý im vyniesol miesto supportu na európskom turné Amorphis. Na úspešný album nadviazali v roku 2016 nahrávkou Skein Syndrome, na ktorom dokázali ísť ešte ďalej a vyšperkovať najmä silnú atmosféru svojich piesní. Ich najnovší album Unique vyšiel 23. februára.

 

Austrálčania Damnation’s Day sa do pamäti nášho kontinentu zapísali ako predskokani Accept, no ich hudba je určite inde ako v polohe klasického heavy metalu. Kapela okolo bratov Kennedyovcov má na konte dva albumy – prvý Invisible, The Dead s viac klasickým zvukom a minuloročný A World Awakens s progresívnejším smerovaním. Na oboch ale spájajú melodiku klasického metalu s modernými prvkami.

 

Rumusnký utajený progový klenot White Walls je kapela, ktorá skvele prebieha medzi žánrami a náladami, ktorej skladby sú plné ako srdcervúcich melódií, tak drvivých riffov alebo poriadne zamotaných pasáží. Taktiež majú na konte 2 dlhohrajúce nahrávky. Mad Man Circus je tvrdším z dvojice, The Escape Artist zase alternatívnejšie zameraným súrodencom. Na žiadnej z ich nahrávok vrátane minuloročného singla Death Follows Me ale nie je núdza zaujímavú a variabilnú tvrdú hudbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *