Progový kazateľ Neal Morse navštívi Brno

Gitaristu, speváka a klávesového hráča NEALA MORSEA asi netreba veľmi predstavovať fanúšikom progresívneho rocku a metalu. Po tom, ako spolu so svojím bratom v Spocs’s Beard nahral ich prvé a fanúšikmi najviac oceňované albumy, sa Neal Morse vydal na rovnako úspešnú sólovú dráhu. Neúnavne koncertuje a vydáva nové piesne tentoraz pod hlavičkou Neal Morse Band, v ktorom mu chrbát kryje jeho dlhoročný hudobný spolupracovník MIKE PORTNOY (ex-Dream Theater, ex-Adrenaline Mobs, Winnery Dogs, Transatlantic).

 

Neal Morse a jeho kompánia tvorená hudobníkmi ako basgitarista Randy George či Eric Gillete nepríde do Brna naprázdno, ale v rámci propagačného turné k novej štúdiovej nahrávke s názvom The Great Adventure, ktorá vyšla 25. januára pod značkou Radiant Records a pod záštitou Double Head Live. Novinka nadväzuje na posledný, úspešný a kritikmi chválený album The Similtude Of Dream a okrem hudobnej formy na neho nadväzuje aj dejovo.

 

Nové dielo sa však nerodilo úplne ľahko: ,,Chcel som napísať pokračovanie [The Similtude Of Dream] , ale nezdalo sa, že kapela sa chce vydať týmto smerom a ja som si nebol istý dostatkom nápadov… Niekedy sa ale veci chcú stať a nezabrániš tomu. Bolo to náročné, ale pustili sme sa do písania nových piesní s otvorenými srdcami a nakoniec sa to podarilo,“ vysvetľuje Neal.

 

Výsledok snaženia Morseovej družiny si môžete naživo vychutnať 7. apríla v brnianskom Sono klube. Bližšie to už nepôjde, okrem Brna a Varšavy ide o jediné vystúpenie Neal Morse Bandu v rámci strednej Európy. Ak máte radi progresívny rock, s kúpou lístkov rozhodne neotáľajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *