Privítajte leto v rockovej nálade

Počasie už jasne hlási, že leto je tu. Prečo ho teda neprivítať aj hudobne? Napríklad tak môžete urobiť účasťou na Hello Summer Party 9. júna v bratislavskom British Rock Stars klube. Ešte zostáva prezradiť, v koho tónoch to leto v Britishi započne. Vychutnať si tam môžete tri domáce kapely FRIDAY WHISKEY, VERDIKT ZNIE a ARROW RAIN.

 

Friday Whiskey je kapela orientovaná glamrockovým smerom osemdesiatych rokov, čo je podčiaknuté i dobovým imidžom. Absolvovali už množstvo koncertov a festivalov, kde vystupovali so známymi aj menej známymi menami. Okrem toho sa zúčastnili niekoľkých súťaží, pričom Grunge Band Contest vyhrali a v Rockovej Maturite v dvoch ročníkoch po sebe prevalcovali konkurenciu a dostali sa až do finále.

 

Skupina má na konte jeden demo album a jedno EP, ale aktuálne im čoskoro vyjde debutovový plnohonotný album s názvom Livin´ It On My Own, na ktorom sa okrem anglických skladieb objaví i jedna v materinskom jazyku.

Druhou zostavou večera budú Verdikt Znie. Rovnako ide o rockovú zostavu, ale na rozdiel od FW hrajú alternatívu. Skupina funguje v zložení Filip (spev, gitara), Majky (bicie), Juro (basa) a Adam (hlavná gitara). V ich tvorbe nájdete zmes grungeu, popu i metalcoreu, ktorá je obohatená o slovenské texty inšpirované rôznymi búrkami pocitov. Naživo si môžete ísť vypočuť ich EP Pózy Hrôzy

 

Trojicu dopĺňajú Bratislavčania Arrow Pain, ktorí sa svoju tvorbu rozhodli zasvätiť alternatívnemu rocku. Každopádne, pokiaľ ešte neviete, čo budete robiť dnes večer, ale chceli by ste sa ísť niekam zabaviť, zbehnite na túto akciu podporiť slovenskú rockovú omladinu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *