Pripravuje sa dokument o Ericovi Claptonovi

Hlboká osobná spoveď nám priblíži životnú cestu autora hitov ako Layla, Wonderful Tonight, Cocaine či Tears In Heaven. Britský gitarista a spevák ERIC CLAPTON, známy zo skupín The Yardbirds, Cream či Derek And The Dominos pripravuje dokument s názvom A Life In 12 Bars. Režisérom tohto dokumentu bude Fini Zanuck, známy vďaka práci na Oscarom ocenenom filme Vodič slečny Daisy.

 

Clapton, alebo aj Slowhand, ako ho zvyknú nazývať, je osoba, ktorá má v dokumente čo ponúknuť. Je víťazom osemnástich cien Grammy a ako jediný je uvedený až trikrát do Rock n‘ rollovej siene slávy. Má za sebou mnohé pády a osobné tragédie, z ktorých sa dokázal dostať a dodnes majú jeho vystúpenia energiu a iskru. 

 

Dokumentom nás bude sprevádzať predovšetkým jeho hudba. Blues miešaný s rockom, psychedéliou a občasné čerenie hladiny vo vodách reggae či popu. Rozhovory so samotným spevákom, jeho rodinou a priateľmi priblížia jeho detstvo, ktoré nebolo práve ružové. Eric vyrastal bez svojho otca, vychovávali ho hlavne jeho starí rodičia. Stal sa z neho introvert, vďaka čomu sa uzatváral do magického sveta hudby. V nej dokázal nájsť vnútornú silu a podarilo sa mu prekonať toto ťažké obdobie. Jeho tvorbu a postupný vývoj na jedného z najvplyvnejších hudobníkov budeme mať možnosť sledovať prostredníctvom rozhovorov s jeho hudobnými kolegami, objaviť sa majú aj výpovede od legiend ako B.B. King, Jimi Hendrix a George Harrison. Dokument sa nevyhne ani vážnejším veciam, ktorým musel v živote čeliť, hovoriť sa bude aj o jeho drogovej závislosti či o známom prípade smrti Claptonovho syna.   

 

,,Máme k dispozícii rozsiahly osobný archív Claptonových záznamov zo živých vystúpení, plagátov, ikonických fotografií z pódia aj zákulisia, ručne písaných listov či záznamov z osobného denníka – prvky, ktoré majú silu preniesť publikum do každej etapy jeho života,“ dodávajú tvorcovia dokumentu, ktorého dátum vydania zatiaľ ostáva tajomstvom.


Použité zdroje:
deadline.com, ericclapton.com 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *