Prihlási sa Don Airey do Blue Note na trvalý pobyt?

Veľký DON AIREY bol v Blue Note v Novom Meste nad Váhom trikrát. Tri roky po sebe a vždy v marci. Keď prišiel prvýkrát, povedal som si, že sa stalo čosi neočakávané, neskutočné a výnimočné. Pri druhej návšteve, zvlášť keď bola deň pred prvým výročím, mi napadlo slovo zázrak. Po oznámení tretieho koncertu som stratil reč. Čo ale povedať teraz, keď má Don prísť štvrtýkrát? Stane sa tak opäť v marci, tento raz osemnásteho (tak ako pri druhej návšteve). Agentúra Double Head SK, klub Blue Note a Don Airey už musia byť v príbuzenskom vzťahu, lebo Donove jarné turné obsahujú vždy len zopár európskych destinácií, no Blue Note medzi nimi nechýba už spomínané štyri roky.

 

Promo na blížiaci sa koncert by mohlo vyzerať asi takto:

http://www.rocker.sk/najlepsi-rockovy-klavesak-don-airey-opat-na-slovensku/518

http://www.rocker.sk/don-airey-oslavuje-/800

http://www.rocker.sk/hattrick-dona-aireyho-v-blue-note/1198

http://www.rocker.sk/pachatel-d-a-prisiel-na-miesto-cinu-b-n-tretikrat-/1387

  

To by ale bolo príliš jednoduché, suché a neprofesionálne. O Donovi by sa dala napísať kniha, takže v štyroch článkoch sa môžu načrtnúť maximálne najdôležitejšie míľniky jeho bohatej kariéry.  

  

Písať o tom, že koncert sa oplatí vidieť, by bolo nosením dreva do lesa. O úžasných zážitkoch svedčí trikrát vypredaný klub Blue Note. Otáznym zostáva možno len personálne obsadenie sprievodnej kapely. Počas premiérového koncertu zoskupenia okolo Dona Aireyho hral na gitaru Rob Harris (Jamiroquai), druhý a tretíkrát žiaril „firemný“ gitarista firmy PRS, Simon McBride (Sweet Sawage). Druhým neistým miestom v kapele by mohol byť hráč na bicie. Počas prvých dvoch návštev hral na tomto poste Darin Mooney (Gary Moore, Primal Scream), ale v minulom roku už s Donom pricestoval mladík Jon Finnigan , ktorý hráva so Simonom počas jeho turné. Všetky tri čiarky v Blue Note tak majú okrem Dona odfajknuté spevák Carl Sentance (Krokus, Persian Risk, Nazareth) a basgitarista Laurence Cottle (Black Sabbath, Gary Moore, Eric Clapton, Seal …).  

  

A teraz prichádza chvíľa, kedy musím vykradnúť sám seba a splniť to, čo sľubujem po každom Donovom koncerte. Ak sa Don vráti, určite v Blue Note nebudem chýbať. Túto vetu si s veľkou pravdepodobnosťou povedali viacerí, takže je viac ako isté, že opäť bude vypredané.

  

Po zakúpení vstupeniek je nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo mailom na info@bluenote.sk.

Prihlási sa Don Airey do Blue Note na trvalý pobyt?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *