Priekopníci progresívneho metalu Haken už o pár dní na Slovensku

Do našich končín miera anglickí progresívni metalisti HAKEN. Napriek tomu, že je táto formácia na scéne len niečo málo cez jednu dekádu, podarilo sa jej už omotať si okolo prstu progový svet. Pätica ich albumov nie je spútaná žiadnymi hranicami. O najnovšom albume Vektor povedal Ross Jennings: „Nerobíme radi jednoduchú hudbu. Vždy sa snažíme vzdorovať očakávaniam. Tentokrát sme však prekročili všetky méty, ktoré sme si predsavzali.“ Pravidlá v ich kompozíciách zanikajú na úkor moderného vizionárstva symbioticky spájajúceho všetky progové smery. To ale neznamená, že v ich hudbe nenájdete artrockové prvky sedemdesiatych rokov, za ktoré sa toto sexteto vôbec nehanbí.

 

Práve vďaka kreatívnemu, žánrovo aj zvukovo premenlivému prístupu k muzike sa počas svojej relatívne krátkej existencie stali Haken rešpektovaným a veľmi vyhľadávaným artiklom, ktorý sa už predstavil azda na všetkých progových festivaloch súčasného hudobného sveta.

 

O svojich kvalitách už mnoho ráz presvedčili ako predskokani Dream Theater a opäť presvedčia počas zimného turné s Devinom Townsendom. Pokiaľ by ste chceli zažiť neopakovateľnú šou plnú bezchybných výkonov a neuveriteľnej energie, o akej sa dá rozprávať iba v superlatívoch, máte možnosť. Haken budete mať možnosť vidieť a počuť už tento štvrtok 11. júla v bratislavskom klube Randal.

 

Predskakovať bude česká progressive-djentová kapela MODERN DAY BABYLON. Vidieť túto kapelu doma v Čechách či u nás je celkom rarita, pretože sa silno presadzujú za hranicami. Doposiaľ odohrali tri európske turné, jedno kanadské a dokonca i jedno v Číne. Ich chytľavý djent/prog s ambientnými prvkami získava mnoho ocenení. Takže aj v prípade predkapely sa máte na čo tešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *