Prídeme o Five Finger Death Punch?

Všetci fanúšikovia amerických kapitalistov FIVE FINGER DEATH PUNCH sa zrejme v poslednej dobe pýtajú, čo to táto kapela vystrája. Nie je to tak dávno, čo sa frontman Ivan Moody dušoval, že neopúšťa skupinu, po tom, čo niektoré médiá vytrhli z kontextu pár viet z jedného rozhovoru s ním. A teraz zrazu predvčerom v holandskom Tilburgu vyhlásil, že s FFDP končí. Otázkou teda je, či zostava nakoniec turbulencie prežije alebo nie.

 

Minulý rok severoamerické turné kapela musela dokončiť bez Moodyho po tom, čo sa psychicky zrútil a včera sa počas koncertu v Tilburgu Five Finger Death Punch opäť dostali do poriadne chaotickej situácie. Mali vystupovať, no a Ivana nikde. Počas prvých dvoch skladieb ho suploval Tommy Vext (Divine Heresy, Snot), ale musel pokračovať aj ďalej, keďže Ivan sa dostavil pred publikum až po desiatich minútach, kedy spravil stagedive. Samozrejme, jeho činy mali nepekné následky. Skupina po každej skladbe na pár minút zmizla do backstageu, kde sa zvyšok zostavy hádal s Moodym, ktorý nakoniec vyšiel na pódium s vyhlásením: ,,Toto je môj posledný koncert s Five Finger Death Punch.“

Okrem toho vraj Ivan ešte stále na pódiu vyhlásil: ,,Existuje len jeden sku*vený spevák Five Finger Death Punch a to som ja.“  Incident mal dosah aj na fanúšikov, ktorí si koncert vôbec neužili. Set FFDP ukončili predčasne, iba po štyridsiatich piatich minútach a neustále prerušovanie bolo neželaným elementom (počas Burn FM mal podľa svedectiev fanúšikov gitarista Jason Hook dokonca hodiť o zem gitaru), čo množstvo ľudí nahnevalo do takých rozmerov, že si žiadali naspäť peniaze za lístky. Organizátor však v tomto ohľade nezmôže nič, všetko stojí na pleciach manažmentu skupiny.

 

Z tohto vystúpenia sa teda vykľulo totálne fiasko. Krátko po ňom gitarista Zoltan Bathory uverejnil na Twitteri príspevok: ,,Nie, kámo, žiadny trik na prilákanie publicity. Len Murphyho zákon v najsilnejšej forme alebo skôr Spinal Tap v 11-ke. Priveľa ľudských a technických ‚čo sa, k*rva, deje‘. To je rock n‘ roll.“

 

Hoci ťažko povedať, čo sa bude diať ďalej a ako táto celá aféra nakoniec dopadne, skupina krátko po excese v Holandsku – konkrétne včera ráno – ohlásila na koniec tohto roka európske turné s In Flames. Turné odštartujú 16. novembra vo švédskom Gothenbergu a koniec je naplánovaný na 21. decembra v Londýnskej Wembley Arene. Na niektorých koncertoch im budú robiť spoločnosť aj Of Mice & Men. Súčasťou krátkej európskej šnúry bude aj pražský koncert 21. novembra vo Fóre Karlín. Uvidíme, či bude s Ivanom alebo bez neho.


Použité zdroje:
Foto: teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *