Príde najlepšia basgitaristka sveta

Tento rok na Slovensku praje čokoládovým kráskam s gitarou. Tí, ktorí ste nestihli májový koncert Maliny Moye v do prasknutia napratanom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom, budete mať možnosť naživo zažiť ďalší príval afroamerickej energie, tentokrát v podaní extravagantnej basgitaristky NIK WEST.

  

Zaujímavosťou slovenských zastávok aktuálneho turné je to, že Nik ako funkrocková alebo rocková interpretka vystúpi na džezových festivaloch v troch slovenských mestách. I to svedčí o jej širokom zábere a všestrannosti. Najprv sa predstaví v 19. októbra v Sále Čierneho orla v prešovskom PKO na akcii Jazz Prešov, 22. októbra v hlavnom meste na Bratislavských jazzových dňoch v Inchebe a o deň neskôr v žilinskom Mestskom divadle na štvrtom ročníku podujatia pod názvom Bratislavské jazzové dni v Žiline.  

Príde najlepšia basgitaristka sveta

Nik, podobne ako Malina, nielen dokonale ovláda svoj nástroj, ale aj fantasticky spieva. Veľké plus pri jej vystúpeniach je vizuálna stránka, čiže bude na čo pozerať. Spoluprácu s ňou si pochvaľovali také osobnosti ako napríklad Steven Tyler, Dave Stewart, ktorý produkoval jej prvý album a nazval ju ženským Lennym Kravitzom, alebo už nežijúci Prince. Všetci boli očarení jej mimoriadnym nadaním.

  

Na svojom konte má dva albumy. Debutový Just In The Nik Of Time (2012), v ktorom zhmotnila všetky svoje skúsenosti nielen ako hráčka na basgitaru a speváčka, ale aj ako skladateľka a producentka. Druhým albumom je šesťskladbové EP Say Somethin‘ (2016), ktoré je rockovejšie ako prvotina. Singlom z tohto EP bola skladba My Relationship. Tej môžeme dať prívlastok „black & white“, kvôli spolupráci Nik s gitaristkou Orianthi. Nik je tvárou inovatívnej línie basových gitár Fender Dimension Bass, na ktorých vývoji sa aktívne podieľala.    

  

Na koncerte sa môžeme tešiť nielen na Nikine vlastné skladby, ale aj na jej fantastické covery piesní Tiny Turner, Princea, Michaela Jacksona, The Beatles alebo AC/DC. Vstupenky do Bratislavy a Žiliny kúpite v sieti Ticketportal, do Prešova priamo v PKO.      


Použité zdroje:
Foto: FB interpreta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *