Príď sa zabaviť na Yné Vianoce, pomôžeš Slobode zvierat

Organizátori festivalu Yní Víkend neporušujú tradície, a tak sa už po štvrtý raz môžete tešiť na večer plný dobrej hudby a ešte lepšej atmosféry. Kto príde, podporí dobrú vec. 

Ak by sme štvrté Yné Vianoce hodnotili podľa hudobného programu, čaká nás dosiaľ najnadupanejší ročník. Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, kde vystupovali prevažne lokálni hudobníci, tento rok privítame aj známejšie slovenské mená.
Najväčším ťahákom bude zrejme štvorica švárnych, po celej bývalej federácii žiadaných junákov From Our Hands. Chalanom ide karta aj s novým, čerstvo pokrsteným albumom Individuals

Prinajmenšom rovnakú dávku energie ponúkne rock’n’rollová partička Got Blue Balls, ktorá má na konte turné po Francúzsku, či účinkovanie na najväčších českých a slovenských festivaloch. Ich nový album je už na ceste, svetlo sveta by mal uzrieť v januári. Ak však bude znieť aspoň tak dobre, ako singel Mirror, máme sa na čo tešiť.

Chýbať nebude ani domáca stálica Christmas. Práve na tomto mieste chalani predvlani krstili svoj debutový album, na ktorom spolupracovali s hudobníkmi z Tublatanky, Slobodnej Európy, Kabátu či Teamu. Medzičasom sa síce osadenstvo kapely výraznejšie zmenilo, avšak na kvalite im to rozhodne neubralo. Kto nepozná partičku okolo Jackyho Foxxa, môže sa prísť presvedčiť o ich láske k poctivému rocku a talente na chytľavé refrény.

Služobne najstarším vystupujúcim bude skupina Mystery of 19th October, ktorá pamätá ešte začiatky festivalu Yní Víkend. Za osem rokov existencie precestovali so svojím progressive punk-rockom slušný kus Európy. O poriadne pritvrdenie sa už tradične postará obľúbená parta domácich hardcoreistov z Hard to Say. Naopak, rockový projekt Verdikt Znie trochu zjemní, keďže skladby zaznejú v unplugged prevedení. 

Po prvom ročníku Yních Vianoc putovali do detského domova v Banskej Bystrici hudobné nástroje v hodnote 950€. Výťažok z vlaňajška putoval v rovnakej podobe, tentoraz však pre detskú onkológiu v Roosveltovej nemocnici. Výťažok z tohtoročnej akcie poputuje zvieraciemu útulku – organizátori Yních Vianoc oslovili neziskovú organizáciu Sloboda zvierat, a tá ich ponuku s radosťou prijala.

Celá akcia sa uskutoční v banskobystrickom Klube 77. Začiatok je 18:30. Treba však pripomenúť situáciu spred dvoch rokov, kedy sa lístky vypredali za 30 minút, a preto organizátori odporúčajú nemeškať. Vstupné bude 4,50€ a vítané sú aj dobrovoľné príspevky. Na mieste si môžete kúpiť aj festivalové tričká, a okrem toho bude aj punč a domáce medovníky.

Viac info na:
http://www.ynivikend.sk
http://www.facebook.com/ynivikend
https://www.facebook.com/events/820400594677628

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *