Prichádza tvrdšia Galiba

Formácia Galiba z Bánoviec nad Bebravou sa opäť hlási o slovo. Len pred pár dňami vydali EP Ozorovský Buldozér, ktoré obsahuje päť skladieb, ale nie len tak hocijakých.

Tri novinky bude dopĺňať jedna cover verzia a chalani sa rozhodli preukázať aj svoje číre inštrumentálne výkony v Inštrumentolke. Podľa slov frontmana Maroša sa Galiba konečne dostala do bodu, kedy jej členovia vytvorili hudbu, akú chceli vždy hrať. Nový šat, ktorý sa ukazuje v tvrdšej podobe, než sme boli predtým u Galiby zvyknutí, má na svedomí návrat bubeníka Huga Davidsona. Jeho môžeme poznať aj ako člena dnes už neexistujúcej kapely Trauma. Ako hold ich pamiatke sa rozhodla Galiba spraviť cover na ich skladbu s príťažlivým názvom 103 kokotov.

Ako to už býva, nové skladby sa nahrávali v skromnejších podmienkach skúšobne. Galibe pomáhal pri nahrávaní gitarista Libor Hanulay zo skupiny Abortion. Grafický dizajn EP si vzal do parády Man Seger, ktorý je pre kapelu dvorným výtvarníkom a vie naplno uspokojiť ich zvrátené chúťky.

Prichádza tvrdšia Galiba

Od 24. apríla bude EP Ozorovský Buldozér k dispozícii vo fyzickej podobe CD nosiča. Galiba sľubuje aj vydanie nového materiálu na vinyloch v limitovanom počte. Ste nedočkaví? Vypočujte si novú skladbu, ktorá je nosnou pre celé EP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *