Pri požiari Universal Studios vraj zhoreli tisíce nahrávok najväčších interpretov

V roku 2008 zachvátil priestory Universal Studios veľký požiar. Pôvodne sa myslelo, že plamene zničili len filmy, no podľa najnovších správ vraj oheň zničil aj desiatky tisíc nahrávok spevákov, speváčok a kapiel najrôznejších žánrov.

 

Podľa The New York Times sa hollywoodskej spoločnosti Universal Studios podarilo 10 rokov tajiť skutočnosť, že pri požiari boli zničené originálne nahrávky tých najznámejších albumov. Nazývajú to aj najväčšou katastrofou hudobného biznisu.

 

Podľa tohto médiá je nenávratne stratených okolo pol milióna originálov skladieb. Medzi nimi aj tie od Eltona Johna, Lynyrd Skynyrd, Erica Claptona, The Eagles, Asia, Aerosmith, Iggyho Popa, The Police, R.E.M., Guns N’ Roses, Nine Inch Nails, Nirvany, Soundgarden či Hole. Požiar zničil aj nahrávky velikánov iných žánrov, ako sú Louis Armstrong, B. B. King, Chuck Berry, Etta James,…

 

Kým klávesák kapely Asia v tom vidí vysvetlenie, prečo nikto nevie nájsť pôvodné nahrávky ich kapely a basák Nirvany je už takmer zmierený s tým, že originál albumu Nevermind je navždy preč (obidvaja sa tak vyjadrili na Twitteri), R.E.M. sa snažia zistiť viac informácií od kompetentných a budú svojich fanúšikov informovať, či je to skutočne pravda a aj oni sú medzi poškodenými.

 

Universal Music Group však vydali vyhlásenie, že v The New York Times napísali mnohé nepresnosti, zavádzajúce informácie, protirečenia a zásadné nepresnosti o rozsahu incidentu.


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *