Prežili sme barbarský nájazd vo Fuge

Na Veľký piatok, 14. apríla, sa spoza rieky Dunaj z neďalekej Viedne prirútila horda barbarov. Za výdatnej pomoci domácich sa uskutočnil vo Fuge barbarský nájazd. Vystúpili tu dve rakúske kapely TULSADOOM a MORTAL STRIKE a dve slovenské RADIATION a DEVIL’S POISON. Akcia mala začať o 19:00, ale ako to bežne na týchto klubovkách býva, pred ôsmou začiatok ani nikto nečakal.

 

Prví sa na pódium postavili Devil’s Poison, mladá blackmetalová kapela z Bratislavy. Dokopy sa dali len niečo pred rokom a pol. Neviem, či mala za následok výmena na poste bubeníka ich herné nedostatky, ale celkovo budili dojem určitej nesúrodosti. Evidentne by potrebovali ešte pár mesiacov v skúšobni. Čo sa týka ich komunikácie s publikom, tá bola čisto pasívna a statická. Nechcem nijako odrádzať kapelu od jej budúceho vystupovania a verím, že s pribúdajúcimi skúsenosťami sa to u nich vylepši, lebo presne to kapele chýba – prax.

Druhou kapelou boli Radiation, nucleárni thrashmetalisti tiež z Bratislavy. Predviedli podstatne živšiu a dynamickejšiu údernú šou. V popise majú, že hrajú death/thrash metal a prelínanie týchto žánrov bolo presne počas ich vystúpenia cítiť. Síce sem-tam s menšími chybami, ale našlo sa už množstvo fanúšikov, ktorí skandovali ich meno.

 

Počas pauzy prišiel do Fugy týpek s ruksakom a so psom, ktorý si niesol vlastnú batožinu. Po odstrojení začal sledovať koncert ako pravý metalový fanúšik. Ten pes. Niečo po desiatej už sa dostali na rad prví Rakúšania Mortal Strike. Kapela sa dala dokopy v roku 2009, ale jej členovia na pódiu pôsobili ako by hrali podstatne dlhšie. Kapela, o ktorej je dosť ťažké zistiť aké-také informácie, má na konte len jeden album For The Loud And The Aggressiveb. V podstate skoro neznáma kapela, ale na pódiu to predviedli ako riadni profesionáli. Rád by som si ich ešte niekedy pozrel.

 

Po jedenástej prišli na rad barbari Tulsadoom. Tí prišli na pódium v kožušinách a kostýmoch ako na nejakú pagan šou. Za plného svetla odohrali dolaďujúc nástroje dve skladby a rozlúčili sa, že to je všetko. Následne odišli na poschodie, kde po chvíľke sa predsa len zoradili a za sprievodu intra napochodovali na pódium popri svojej plachte, na ktorej mali položenú kravskú lebku, a naozajstná šou sa začala. V podstate z celého vystúpenia, keďže hrali v hustej hmle, čo je typické pre Fugu, sme videli len ich speváka menom Sototh Dult. Ten popri growlovaní stíhal komunikovať s publikom a pripíjať si. Prosto pravá barbarská zábava. Škoda len, že ten Conan nakoniec neprišiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *