Prešovskí blackmetalisti Iria sa vracajú

IRIA. Postava z albánskej mytológie, portugalská svätica aj rieka v Taliansku. Pre fanúšikov metalovej muziky však najmä znovuzrodená prešovská black/death/paganmetalová hydra, pripravená rozhadzovať svojimi deviatimi dračími hlavami po celom Slovensku.

 

Aby sme sa dostali k počiatkom tohto zoskupenia, potrebujeme sa presunúť do roku 2010. Hlavný mozog Iria, gitarista Orfeus, sa rozhodol svoje vízie pretaviť do hudobného materiálu. Na pomoc si prizval bubeníka Sagusa, basgitaristu Fausta a vokalistu Erika. Dva roky poctivého skúšania priniesli svoje ovocie v podobe ceneného dema Slovanský žrec vydaného na vlastné náklady. Nebolo to však len o hodinách v skúšobni. Iria sa môže pochváliť koncertovaním s Ancestral Volkhves, Brute, Phantasma, kolegami z Perversity, no najmä s kultovými Ukrajincami Khors. Všetko vyzeralo, že formácia to má výborne našliapnuté, avšak v roku 2013 ostal v kapele iba Orfeus, ostatní členovia sa porúčali. Dni Irie boli zdanlivo zrátané.

 

Prešli tri roky a Iria doslova vstala z mŕtvych. K Orfeovi sa pridala nová partia a začala sa budovať nová banda. Staré skladby dostávajú nový háv a nezabúda sa, samozrejme, ani na tvorbu tých nových. V roku 2017 sa tak môžeme tešiť na premiérový koncert v novej zostave, ako aj na nové CD. Zostaňte v strehu!

Zostava:

Orfeus – gitara

Xor – gitara

Nihil – vokály

Doom – basgitara

Zeus – bicie

https://youtube.com/watch?v=WlyOicjLZx8


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *