Prešovom sa preženie metalová smršť

Keď sme nie tak dávno písali o prebúdzaní sa Prešova z hľadiska metalových akcií, tak dnes už sa môžeme baviť priam o renesancii. Druhý december by si totiž mal zapísať každý melódiechtivý fanúšik za uši, do kalendárov, jednoducho všade tak, aby na ten termín nezabudol. V bare Metro sa bude konať akcia, ktorú rozhodne nemožno nazvať lokálnou. Roztočia to hneď štyri hlasné spolky a nepôjde o žiadnych zelenáčov. 

 

Headlineri WITHIN SILENCE sa za pár rokov na scéne vypracovali na pojem, na ktorý reagujú melodici nielen doma na Slovensku, ale aj v zahraničí. Powermetalový kvintet z Košíc onedlho vydá nástupcu svojho veľmi úspešného debutu, ktorý bude mať názov Return From The Shadows a opäť vyjde pod hlavičkou švédskych gigantov Ulterium Records. Dvojkopákové salvy, gitarové harmónie aj nebeský vokál speváka Martina Kleina sľubujú už tradične fantastickú šou.

Spoza rieky Moravy pricestujú na východ brnianski temní melancholici TEZAURA. Ich moderne znejúci gothic rock/metal podporený silným ženským vokálom a výdatnou porciou samplov sa do vás zavŕta a nepoľaví počas celého setu. Kapela funguje od roku 2010 a okrem dema Daydreaming má na konte aj album Unleash The Butterflies (2013), EP Heartcore a niekoľko videoklipov. Ich živé vystúpenia v sebe majú neodškriepiteľný šarm, príďte sa o tom do Prešova presvedčiť.

Tešiť sa môžete aj na sereďských SINNERS MOON. Symfonický metal sa aj vďaka tejto bande začína usádzať aj na Slovensku. Debutová platňa Atlantis bola nahraná u Rolanda Grapowa a zahosťoval si na nej aj sám Tony Kakko zo Sonata Arctica. Dynamickosť z tejto formácie priam srší a vokálne duely krásky Simony a zvieraťa Dericka v kombinácii s vkusnými orchestráciami si vychutná azda každý pod pódiom.

 

Večer otvoria domáci SLIGHT LIE a ich ťažko zaraditeľnú kombináciu metalu a punku so závanom coreu bude najlepšie overiť si na vlastné oči. Skupina zatiaľ viac koncertuje ako nahráva, a tak zostáva eponymné päťskladbové EP jediným štúdiovým zásekom súčasnej zostavy tejto mladej a divokej formácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *