Prešovčania Etterna vypustili démona

Metalová mapa Slovenska je o jeden pojem bohatšia. Postarala sa o to štvorica Prešovčanov, ktorí si dali názov ETTERNA a zrejme o nich budeme v najbližšej dobe ešte počuť. Nejde o žiadnych hudobných nováčikov, zostava má bohaté skúsenosti z iných prešovských kapiel. Momentálne fungujú v zložení Ady Hnat (SunRain, Five Rock Souls) – gitara, spev, Števo Korčák (Five Rock Souls) – gitara, doprovodný spev, Feral Inferis (ex-Khadaver) – gitara a Luxin Tenebris (ex-Khadaver) – bicie.

 

Napriek naozaj krátkej existencii už stihla hydra menom Etterna vypustiť do sveta svoju prvú skladbu Demon, ku ktorej hneď prichystala aj lyric video. Ako ste si iste všimli, formácia nemá basgitaristu, ktorý ju opustil tesne pred nahrávaním. Basové party sa teda podujal nahrať Števo. Skupina nahrávala v Poprade u bubeníka deathmetalistov Astarot Martina Barlu. Ten napokon nahrávku aj zmixoval a zmastroval a výsledok skutočne stojí za povšimnutie.

 

Etterna nenechávajú nič na náhodu a usilovne pracujú na debutovom albume, ktorý by mal vyjsť na prelome augusta a septembra 2017. Ešte pred tým (presnejšie do konca roka) je v pláne vydanie druhého singla, ktorý bude opäť podporený aj videoklipom. Ak máte radi moderný melodický metal so závanmi metalcoru, určite si na Etternu posvieťte.


Použité zdroje:
Foto: promo balík kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *