Prešov sa pripravuje na extatické inferno

Po nekonečných týždňoch čakania na poriadnu undergroundovú akciu v metropole Šariša môžu mať priaznivci extrémnej muziky konečne dôvod na radosť. V pomerne (na metalovú hudbu) netypických priestoroch pivárne U Greka sa už túto sobotu 23. januára bude konať koncert troch metalových beštií spod Tatier pod názvom UG Ecstasy Fest. Tento ročník má neuveriteľné poradové číslo 26.

 

Ako prví sa predstavia košickí ničitelia DISCONSOLATE, ktorí šíria svoje besnenie od roku 2008. Na konte majú plnohodnotný debut Behind The Doors Of Perception plný technických riffov, melodických vyhrávok a chorobných vokálov. Začne sa teda riadne zhurta.

Po Disconsolate príde na rad kvalitná domáca. Nie však pri bare, ale priamo na pódiu. Na ňom to roztočia legendy tuzemskej scény PERVERSITY z Prešova, ktorí sú zároveň aj organizátormi celého tohto bohumilého podujatia. Diskografia týchto matadorov činí tri demá, kompilačku rarít, štyri radové albumy a najnovší prírastok – EP Infamy Divine. Je zrejmé, že počas ich setu neostane veľa hláv bez pohybu.

Predstavovať posledný článok sobotňajšieho triumvirátu DOOMAS z Novej Bane tým, ktorí sa aspoň zbežne zaujímajú o dianie na poli slovenského metalu, je asi zbytočné, ale poriadok musí byť. Banda okolo frontmana Peťa Beťka, ktorému vďačíme za festival Gothoom, sa pohybuje na poli melancholického doom/death metalu už desiaty rok. Za ten čas vydali demo a dve dlhohrajúce fošne, tá druhá – LaMuerte vyšla minulého roku. Atmosféra sa bude dať krájať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *