Prepáčte, že meškám, ale bola som na koncerte Brucea Springsteena

Zažil alebo to stále zažíva každý z nás. Ranné vstávanie do školy. Nikdy to nie je jednoduché. Občas nezvoní budík, občas zvoní v hlave a vtedy sa nedá prísť na vyučovanie včas. Vyhovárať sa na zle nastavený budík či pokazený autobus vie hocikto. No existujú aj rockovejšie dôvody neskorého príchodu.

V utorok ráno prišla v meste Albany (USA) Isabelle do školy neskoro. Ako ospravedlnenie priniesla list od jej otca, ktorý v ňom ako dôvod jej meškania uviedol koncert Brucea Springsteena.

 

Tento rok vyrazil božský Bruce s kapelou E Street Band na The River Tour. Toto turné je pomenované podľa názvu albumu, ktorý vydal už v roku 1980 a obsahuje piesne ako Hungry Hearts či Drive All Night.

Práve jednej zo zastávok The River Tour sa 8. februára zúčastnila aj Isabelle. Jej otec v liste učiteľke píše: V záujme všetkej počestnosti, cítim potrebu vám uviesť skutočný dôvod meškania. Isabelle mala to šťastie, že mohla včera vidieť Brucea Springsteena a nech sa prepadnem, pokiaľ koncert netrval tri a pol hodiny. Možno to nie je najlepšie ospravedlnenie, ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko detí by meškalo, keby sa zrazu objavil Boh? Toto bolo niečo podobné.

 

To, či sa to Isabelle prepieklo, nevieme, vieme však, že 25. apríla sa Springsteenove americké turné končí. Veríme, že Bruce v blízkej dobe ohlási aj nejaký ten koncert v Európe. Veď nech majú deti aj tu skvelý dôvod, prečo meškať ráno do školy.

Prepáčte, že meškám, ale bola som na koncerte Brucea Springsteena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *