Predvianočné šialenstvo spríjemnia šialenci z USA

Americké beštie BEASTÖ BLANCÖ sa počas krátkeho európskeho turné nazvaného Dead Of Winter Tour 2017 ukážu 11. decembra v bratislavskom Rock Café.

  

Pre mnohých neznáma kapela (rok vzniku uvádzajú 2012) má však zaujímavé obsadenie. Okrem menej známej trojice, Chris Latham – gitara, Jan LeGrow – basgitara a Tim Husung (Voodoo Circle) – bicie, sú členmi skupiny aj kapelník, gitarista a spevák Chuc Garric (L.A. Guns, Dio, Eric Singer Projekt) a speváčka Calico Cooper. No, už sa rozsvecuje? Áno, ako napovedá priezvisko, Calico je dcérou otca shock rocku Alicea Coopera. Javisko jej nie je cudzie, čo dokazuje už niekoľko rokov počas jeho šou. V nich hráva viacero úloh. Od milovanej a týranej ženy počas skladby Only Woman Bleed až po šialenú zdravotnú sestru, ktorá Alicea niekoľkokrát zabije. A aby to bolo „v rodine“, Chuc Garric je už pätnásť rokov (od roku 2002) basgitaristom u Alicea Coopera.

  

Kapela vydala dva albumy. Prvotinu Live Fast Die Loud (2013), oficiálne ešte bez Calico, i keď ženské vokály sa objavujú aj tu, a Beastö Blancö (2016), kde už Calico vyvážene dopĺňa Chuca. Oba sa nesú v štýle tvrdého, moderného rocku šmrcnutého štipkou industriálu vzdialene pripomínajúceho tvorbu Roba Zombieho. Už o prvom sa pochvalne vyjadrovali také esá ako Nicko McBrain, producent Bob Ezrin či Alice Cooper. Druhý je slušným nasledovníkom vychválenej jednotky. Nekonala sa žiadna odbočka z nastúpeného trendu. Čerešničkou je cover hit (hádajte čieho) Feed My Frankenstein so zaujímavým akustickým úvodom.

  

Takže strihajte metre a chystajte sa na prvý slovenský koncert tejto nielen hudobne, ale aj vizuálne zaujímavej bandy. Vstupenky budú dostupné v sieti Ticketportal.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *