Predsudky nechajte za sebou a užite si novinku od japonských BABYMETAL

Ak ste sa ešte nestretli s kapelou BABYMETAL, potom je najvyšší čas. Zahoďte za hlavu predsudky týkajúce sa názvu kapely a dajte im šancu hneď teraz, máte na to najlepšiu príležitosť. Ide o veľmi dospelo pôsobiacu novinku (nie, že by predošlé neboli) z pripravovaného albumu Metal Resistance, ktorý vyjde 1. apríla a z dvoch doterajších ochutnávok (prvý singel Karate vyšiel pred niekoľkými dňami) je zrejmé, že nepôjde o nič, čo by bolo na smiech, práve naopak. Pieseň The One ako jedna z mála kombinuje angličtinu s krásou japonského jazyka a v ťahavých tónoch mladej speváčky Suzuky Nakamoto (Su-metal) si spolu s jej kolegyňami Yui Mizuno (Yuimetal) a Moa Kikuchi (Moametal) zalietame ponad publikum v trojbokom ihlane symbolizujúcom jednotu. 

Skupina vznikla pod taktovkou agentúry Amuse a ak by sme ich chceli niekam zaradiť, bolo by to na pomedzí popu (presnejšie J-popu), tanca a metalu. V hudbe to prakticky nemalo obdoby a ak si odmyslíme projekty, ktoré vznikli na podnet práve kapely BABYMETAL, ani stále nemá. Štýl si dievčence (alebo ich agentúra) definovali ako kawaii metal, čo v preklade znamená „rozkošný metal“. Kto ale kapelu pozná, vie, že ich piesne sú viac než prešpikované deathmetalovými pasážami s tými rýchlymi, ktoré sú pravým potešením pre speedmetalových priaznivcov. Za inštrumentálnu zložku je na mieste pochváliť šesticu hudobníkov označovaných ako Kami band, ktorí do toho pália tak, že názov kapely je pravým opakom toho, ako hudba pôsobí, a teda dospelo. Zaujímavosťou je, že dievčenská trojica pred vstupom do projektu BABYMETAL nikdy o metalovej hudbe nepočula.

Predsudky nechajte za sebou a užite si novinku od japonských BABYMETAL

BABYMETAL rozhodne nie je pre všetkých, no určite by ho mal každý minimálne vyskúšať. Japonsko je krajina neobmedzených možností a v hudbe to platí dvojnásobne. Veď ktoré 16 a 18 ročné dievčatá dokážu rozprúdiť dav na ten najšialenejší mosh-pit kdekoľvek po svete? Kto rozozvučí v tak mladom veku vypredané haly spievajúce zborové chorály? Odpoveď už asi poznáte, tak tu len tak necháme ležať skvelé živé vystúpenie, kde sa o tom sami môžete presvedčiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *