Predkapelou The Young Gods bude Ľahká Múza

Predkapelou švajčiarskych The Young Gods na ich novembrovom koncerte v Bratislave bude jedna z najstarších československých alternatívnych skupín Ľahká Múza. Kapela, ktorá spája industriál a gotiku s vokálmi na spôsob Liz Fraser z Dead Can Dance, vznikla v roku 1984 a patrí k absolútnym pionierom nezávislej scény na Slovensku.

The Youngs Gods fungujú na scéne už 27 rokov a majú na konte 10 radových albumov a hity ako Skinflowers, Kissing The Sun či Longue Route. Podľa hudobných recenzentov predbehli dobu o desiatky rokov a ich tvorba z 80. rokov má zvuk ako súčasné progresívne kapely. The Young Gods sú rešpektovaní hudobníkmi a priaznivcami tých najrôznejších žánrov.

Stáli pri zrode electronic body music a sú považovaní za jednu z najvplyvnejších nezávislých kapiel 90. rokov. Ich tvorba sa dá špecifikovať ako mix The Doors, punku a elektroniky.

Tohtoročný koncert bude pozostávať najmä z materiálu z prvých dvoch albumov „The Young Gods“ (1987) a „L’eau rouge“ (1989). Kapela sa pri tejto príležitosti objaví na pódiu v pôvodnej zostave v zložení Franz Teichler, Cesare Pizzi a Bernard Trontin.

Ľahká Múza patrí k legendárnym súborom okolo prvého bratislavského alternatívneho hudobného klubu Rock Fabrik na Kominárskej a Rádia Ragtime, predchodcu súčasného Rádia_FM. Za svoju dlhú históriu nahrala 8 albumov a v poslednom čase hráva oveľa častejšie v zahraničí, jej domáce vystúpenia sú pre jej fanúšikov raritou.

Koncert The Young Gods s predkapelou Ľahká Múza sa uskutoční 25. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon. Posledných 20 vstupeniek v uvádzacej cene 12 eur je k dispozícii na stránke www.orepole.sk. Po ich vypredaní stúpne cena na 15 eur, na mieste bude vstupné 20 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *