Prečo ísť na Nova Rock v roku 2016?

Blíži sa Mikuláš, a tak sa nás organizátori festivalu Nova Rock rozhodli potešiť novými menami. Veľkí fanúšikovia line-up už určite videli, tak teda pár zaujímavostí o kapelách, ktoré uvidíme 9. – 12. júna 2016 v rakúskom Nickelsdorfe.

 

Korn – Že na jeseň 2016 chcú vydať ďalší album, to poteší. Že spevák Jonathan Davis má svoje DJ alter ego „JDevil“ a spája dubstep, jungle a metal, to už zamrazí. Ale že v songu Y’all Want A Single povie za 3 minúty 17 sekúnd 89-krát slovo f*ck, tak to už rozosmeje.

 

Twisted Sister – Troška predvianočnej atmosféry. V roku 2006 vydali zbierku kolied s názvom A Twisted Christmas. Každú koledu však začali jednou z klasických rockových songov ako napríklad War Pigs od Black Sabbath alebo hitmi od Judas Priest.

 

The Offspring – James Lilja (prvý bubeník) opustil skupinu ešte v roku 1987, pretože si nemyslel, že by kapela mohla uspieť. Dnes je z neho uznávaný gynekológ.

 

Billy Talent – Spevák Benjamin Kowalewicz sa v minulosti vyjadril, že ich song This Is How It Goes je o jednom jeho kamarátovi s roztrúsenou sklerózou. Kapela v roku 2006 priznala, že týmto kamarátom je ich bubeník Aaron Solowoniuk.

 

Deftones – Nestačí, že urobili cover piesne The Chauffeur od Duran Duran, ale táto verzia sa dokonca objavila vo filme Resident Evil: Apocalypse.

 

Breaking Benjamin – V roku 2003 spevák a gitarista Benjamin Burnley napísal 3 songy s Billym Corganom z kapely The Smashing Pumpkins. Rain, Forget It a Follow sa objavili na albume We Are Not Alone v nasledujúcom roku.

 

Behemoth – Buďme vďační, že si ich môžeme vypočuť, pretože v roku 2014 boli vylúčení z Ruska, ba dokonca v októbri toho istého roku im bolo zakázané hrať aj v rodnom Poľsku v meste Poznan. Dúfajme, že sa tento trend nebude rozširovať.

 

Heaven Shall Burn– Nemecká metalcore kapela založená v roku 1996 s textami bojujúcimi napr. proti rasizmu či sociálnej nerovnosti. Zaujímavosťou je, že všetci členovia sú vegáni alebo vegetariáni.

 

Skillet – Americká kapela taktiež z roku 1996, no hrajúca kresťanský rock a získavajúca množstvo ocenení.

 

Killswitch Engage – Chlapci taktiež z ľavého pobrežia Atlantického oceánu hrajúci metalcore a heavy metal. V minulosti už hrali na takých festivaloch ako Wacken Open Air, Ozzfest, Rock am Ring a pod. Nuž, pre dobré kapely sa aj festivaly pobijú.

 

Skindred – Skupina z Walesu známa svojím štýlom mixujúcim heavy metal, alternatívny rock a reggae. Za zmienku stojí, že na Golden Gods Awards vyhrali v roku 2011 cenu Best Live Band.

 

Steve ‚n‘ Seagulls – Predstavitelia fínskeho country a veľmi originálnych koncertov. Ťažko popísať, treba ich zažiť! Najpopulárnejšia je ich verzia Thunderstruck od AC/DC, ktorá má na Youtube viac než 18 miliónov zhliadnutí.

 

Slaves (UK) – Relatívne mladá punková kapela založená v roku 2012 a nominovaná na niekoľko významných ocenení, medzi nimi aj Sound of 2015 od BBC.

 

Wanda – Rakúsky indie pop. Na Nova Rocku? No sranda vždy musí byť. Aspoň že sa nechávajú výrazne ovplyvňovať rock n’ rollom.

 

Atreyu – Opäť tu máme americký metalcore. V septembri vydala kapela album Long Live, ktoré sa umiestnilo na 26. mieste v rebríčku Billboard 200. Slušný výkon.

 

The Amity Affliction – Austrálska kapela hrajúca post-hardcore a metalcore.

 

Attila – Pre zmenu opäť Američania prinášajúci metalcore a deathcore, no v posledných rokoch o nich počuť čoraz viac. Posledný album vydali v roku 2014 s názvom Guilty Pleasure.

 

Na koho sa tešíte najviac?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *