Pravý dôvod odchodu Joeyho Jordisona zo Slipknotu? Nech sa páči

Keď sa cesty SLIPKNOT a Joeyho Jordisona rozdelili, vznikali rôzne teórie, prečo. Jednou z nich bolo, že pre drogy. Ďalšou, že ho kapela jednoducho vyrazila pre rôzne dôvody. Joey dokonca obvinil kolegov z vyhodenia, keďže sám odmietal pripustiť, že by odišiel po dlhých osemnástich rokoch pôsobenia. O Slipknote sa zmienil ako o svojom živote, ktorý by nikdy neopustil rovnako ako aj fanúšikov. Corey Taylor sa o Joeyho vyhodení vyjadril ako o jednom z najťažších rozhodnutí, ktoré kapela kedy urobila, že Jordison má v jeho živote špeciálne miesto a nie je to tam, kde boli vtedy.

 

Pomerne dlhú dobu ale pravá podstata Jordisonovho odchodu zostávala zahalená rúškom tajomstva. Až do teraz. Pravda, v ktorej rozlúsknutie už zrejme nikto ani nedúfal, konečne vyplávala na povrch a všetkých poriadne šokovala. 

 

Pred pár dňami na odovzdávaní Golden God Awards sám Joey odhalil, čo bolo za jeho koncom v Slipknote. Priznal, že tesne pred odchodom zo Slipknotu začal mať zdravotné ťažkosti. Mal priečnu myelitídu, ktorá je nervovou chorobou a jednou z foriem sklerózy multiplex. Jordisonovi hrozilo ochrnutie. Nemohol chodiť, ba dokonca sám nedokázal ani len stáť, nieto hrať na bicie. Úplne stratil kontrolu nad nohami. Trvalo poriadne dlho, kým sa mu za pomoci cvičení na rehabilitáciách podarilo opäť sa postaviť a potom sa aj vrátiť naspäť za bicie.

 

Joeyho príhovor na GGA bol poriadne dojímavý. On sám ledva dokázal zadržať slzy. ,,Pred koncom kariéry v Slipknote som zostal veľmi, veľmi chorý. Dostal som hroznú chorobu nazývanú priečna myelitída, prišiel som o nohy. Už som viac nemohol hrať. Bola to forma sklerózy multiplex, ktorú by som neprial ani najhoršiemu nepriateľovi. Zaprel som sa, cvičil v telocvični a chodil na terapie, aby som sa dostal z tých sračiek. A keď som to dokázal ja, dokážete to aj vy. Je to tá najťažšia vec, ktorú som v živote dokázal, ťažšia než čokoľvek. Ľudia so sklerózou multiplex, priečnou myelitídou alebo čímkoľvek podobným, som živý dôkaz, že tie sračky dokážete poraziť. A metal a všetci fanúšikovia to pre vás urobia. Veľmi pekne vám ďakujem. Ďakujem svojej pani, Amande! Dokážete tie sračky poraziť, nežartujem. Hoci len s faktom, že metal žije vo vašich srdciach, dokážete dosiahnuť čokoľvek.“

V konečnom dôsledku teda všetci fanúšikovia tohto výborného bubeníka môžu byť radi, že sa nevzdal len tak ľahko. Bojoval so zákernou chorobou a vyhral, čím určite ukázal mnohým ľuďom s podobným alebo rovnakým osudom, ako sa ním netreba nechať poraziť, ale namiesto toho mať silnú vôľu. Ďakujme všetkým metalovým bohom za to, že dali Joeymu silu v neľahkej bitke, aby sa vrátil späť na pódiá. Aj keď už nie v Slipknote, čo je večná škoda. Každopádne, Joey si zaslúži obrovský rešpekt.


Použité zdroje:
rockfeed.net
blabbermouth.net
Foto: musicradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *