Praha v máji potemnie s trojicou doommetalových formácií

Sedmička je údajne šťastné číslo. Ktovie, či si to myslia aj pochmúrni doommetalisti. V prípade fínskej hviezdy tohto žánru menom SWALLOW THE SUN sa to ale dá predpokladať. Ich siedmy štúdiový album s poetickým názvom When A Shadow Is Forced Into The Light sa môže označiť za viac než vydarený, kapela opäť potvrdila svoje majstrovstvo a podčiarkla vedúce postavenie vo svete v rámci toho, čo robia. A bola by škoda, keby sa kvalitná kapela nevydala predstaviť vydarený album svojim fanúšikom aj naživo.

 

Už o pár týždňov, v sobotu 11. mája, sa na túto kapelu môžete tešiť v Prahe. Ich ťažké tóny, naliehavé vokály a zádumčivé texty naplnia Novú Chmelnicu. A, samozrejme, v tento večer nevystúpia na pódium sami. Spoločnosť im bude robiť fínsko/grécka funeral doommetalová formácia AEONIAN SORROW. V tejto kapele môžete za mikrofónom vidieť a počuť pôvabnú Gogo Melone, ktorá má okrem iného na svedomí aj zopár motívov na obaly albumov slovenských metalových kapiel.

 

Ďalším hosťom večera bude rovnako kapela s dámou za mikrofónom. Američania OCEANS OF SLUMBER majú na konte tri albumy a ich progresívnejší doom vás určite skvele navnadí na hviezdu večera. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *