Poznáme denný line-up festivalu Rock For People

Necelý mesiac zostáva do začatia zatiaľ najväčšieho ročníku festivalu Rock For People. Line-up je nabitý hudobnými peckami z celého sveta a organizátori nedávno odhalili aj dátumy, kedy kapely vystúpia (na presné časy si ešte musíme počkať).

 

Prvý festivalový deň, a teda 3. júla (nedeľa), vystúpia SKILLET, ROYAL REPUBLIC, GINKGOA, VYPSANÁ FIXA, NERO, BAZZOOKAS, PACESHIFTERS alebo RICHARD MULLER. Na rozbiehací deň festivalu veľmi slušná zostava, ktorá pokračuje 4. júla (pondelok) asi najväčšou náložou skupín, ktorej kraľujú BULLET FOR MY VALENTINE, THE OFFSPRING, FIVE FINGER DEATH PUNCH alebo THE QUEMISTS. Na pódiách ale nebudú chýbať ani X AMBASSADORS, TURBOWOLF, TIRED LION, THE PARANOID, JOHN WOLFHOOKER, HORKÝŽE SLÍŽE či TŘI SESTRY. Posledný hrací deň (utorok) sa nesie v znamení návratu podmanivých MASSIVE ATTACK alebo synthpop seznácie CHVRCHES. Tých rovnocenne doplnia ENTER SHIKARI, THE 1975, ANTI-FLAG, ASTRONAUTALIS, MONKEY BUSINESS, ARCANE ROOTS a mnohí ďalší.

 

Keďže ide o žánrovo veľmi rôznorodý festival, usporiadtelia, samozrejme, ponúkajú aj jednodňové lístky za 1000 KČ, inak stojí trojdňový lístok v predpredaji 1650 KČ (na mieste 1800 KČ). Vstupenky môžete zakúpiť na festivalovom webe.

Usporiadatelia si pre vás pripravili aj YouTube playlist, kde sa môžete navnadiť s účinkujúcimi. Ako už vieme z predošlých ročníkov, určite nebude chýbať pohatý sprievodný program. No a posolstvo RFP 2016? Stan, gitara a jedlo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *