Požiadavky Cradle Of Filth na MTF: Malá kancelária, kinder vajíčka a žiadny tvrdý alkohol

Čo si do šatne vyžiadali Children Of Bodom už vieme. Tentoraz organizátori More Than Festu 2016 zverejňujú požiadavky ďalšej hviezdy festivalu. Upíri CRADLE OF FILTH na čele s Danim Filthom hrajú po náročnom a úspešnom americkom turné v lete iba na dvoch festivaloch, takže ich vystúpenie na Slovensku bude exkluzívne.

 

Dostať ich však na miesto konania, do Zvolenskej Slatiny, nebude jednoduché. „Klávesáčka skupiny Lindsay priletí z Toronta do Viedne. Do Brna priletia Dani Filth a Daniel Firth. Tam žije aj bubeník Martin Škaroupka a odtiaľ zrejme príde aj gitarista Marek Šmerda. Do Bratislavy zas z Birminghamu priletí Richard Shaw. Technici skupiny priletia aj do Brna, aj do Bratislavy. Takže dopraviť ich na festival bude celkom zaujímavý guľáš,“  vysvetľuje s úsmevom Ján „Amok“ Poliak z agentúry EPG.

 

Ak sa organizátori nedohodnú s manažmentom kapely inak, počas vystúpenia Cradle Of Filth nebude z prednej strany pódia žiadny SBS-kár. Pri pódiu, ale len na bočných stranách, budú môcť byť len ľudia zapojení do chodu festivalu. Vyžiadali si aj stráženie šatne počas koncertu. V požiadavkách uviedli, že len uzamknutie nestačí.

 

Ako kapela dbá na bezpečnosť nielen v šatni, vysvetľuje organizátor: „Pódium musí mať robustnú konštrukciu a musí byť z pohľadu skupiny, ale i fanúšikov, bezpečné. Ak bude pódium a bariéry podľa názoru manažéra nebezpečné a riskantné, skupina môže zrušiť celý koncert.“  Filmovať alebo nahrávať členov kapely sa nemôže bez písomného súhlasu skupiny. A požadujú aj 50 voľných vstupov pre svojich hostí.

 

Na samotnú šatňu až také veľké nároky nemajú. „V blízkosti šatni požaduje skupina sprchy a toalety, kde musí byť k dispozícii teplá voda po celý deň. Do šatne sa musí zmestiť 12 osôb, ďalej tam chcú mať 3 pohovky a 12 pohodlných stoličiek, taktiež tam nesmie chýbať zrkadlo. Oproti Fínom chcú mať Cradle Of Filth v šatni aj šatníkovú tyč a vešiaky na ramienka, kde si budú môcť zavesiť svoje kostýmy. To ale musí byť ďalej od zafajčených priestorov,“ ozrejmil ďalej Ján Poliak. Chcú aj malú kanceláriu s pripojením k telefónnej linke, k vysokorýchlostnému internetu a dve lavice s dvomi stoličkami.

 

Kapela v podmienkach zdôraznila, že si nežiada žiadny tvrdý alkohol, no prajú si dva kartóny kvalitného piva a štyri fľaše kvalitného červeného vína, všetok alkohol má byť umiestnený pri manažéroch. Vyžiadali si aj športové nápoje Gaterade, Red Bull, minerálne vody, ovocné šťavy, probiotické jogurty alebo vegánske cereálne tyčinky.  „Kapela chce mať k dispozícii aj med, čerstvý rybí tuk, mlieko, čokoládu, orechy, čerstvý zázvor, citróny, varené kurča, varené hovädzie mäso s hnedou ryžou, vegetariánske sendviče. Musia mať na výber čerstvé pečivo a k dispozícii počas ich pobytu na festivale chcú mať neustále kávu, horúcu čokoládu a čaj.  To všetko, samozrejme, dvojmo, pre kapelu aj ich tím,“ doplnila výber pokrmov hlava EPG. Najúsmevnejšia požiadavka sú určite kinder vajíčka.

 

Tým výber jedál ešte zďaleka nekončí. Na obed chcú mať k dispozícii horúcu polievku alebo nejaké horúce cestoviny, najlepšie v nejakom hrnci, kde by si členovia kapely mohli nabrať, keď budú mať chuť. „Večerať chce kapela a jej tím kvalitnú teplú stravu pozostávajúcu z troch chodov jedál, ktoré obsahujú bielkoviny a množstvo zeleniny. Jedno jedlo musí byť vegánske. V požiadavkách stojí, že nesmú mať nezdravé jedlá, prípadne veľa vyprážaného,“ dodal Poliak. Počas koncertu ale vyhladnú, tak si po ňom chcú dať tri veľké rodinné pizze, tri čerstvé šaláty, kuracie krídelká a tuniakový šalát. Okrem jedla chce kapela ešte 20 veľkých uterákov na všeobecné použitie a 10 malých, ktoré nepúšťajú chlpy, na pódium.


Použité zdroje:
Stanislav „Stillborn“ Černák 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *