Power 5 vydávajú reedíciu ich prvého albumu Progres Time

Valašská heavy metalová formácia POWER 5 vydáva v digitálnej reedícii ich prvý album Progres Time. Ten vyšiel v roku 1997 v čase, kedy skupina prechádzala zmenou zo skupiny hrajúcej prevzaté skladby na skupinu koncertnú. Aj napriek tomu, že v repertoári mali hlavne hard and heavy skladby svetových interpretov, ich prvé kroky viedli do prog/heavy rockových vôd. Silno progresívne ladený album bol zjavením nielen pre ich fanúšikov, ale rovnako pre novinárov a hudobných publicistov.

„V době vydání jsme byli silně ovlivnění skupinami Queensryche, Rush či Dream Theater a to se na albu hodně projevilo. Ale i přes určitou komplikovanost se třeba otvírák Hvězdná brána stala na dlouhou dobu jedním z taháků našich živých vystoupení,“ hovorí jeden zo zakladajúcich členov POWER 5, spevák Olin Škrabal.

Digitálna reedícia CD Progres Time je k dispozícii zdarma na YouTube, Spotify ako aj ďalších streamovacích službách. Na YouTube sú skladby vo forme lyric videí.

Fanúšikovia, ktorí chcú kapelu podporiť a skladby vlastniť, si môžu album Progres Time kúpiť v MP3 eshope na Bandcampe.

Kto má záujem získať viac historických informácií, sleduje facebook profil skupiny, kde bude skupina uverejňovať spomienky k vzniku albumu a niektorých jeho skladieb. V digitálnej reedícii časom vydajú aj ďalšie svoje albumy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *