Power 5 pokračujú v reedíciách albumov druhým kúskom Cesta proti času

Heavy metaloví POWER 5 vydávajú v reedícii druhý album Cesta proti času, ktorá po prvýkrát vyšla v roku 2001. 

Po progresívne ladenom prvom albume sa kapela vydala tradičnejším hudobným smerom. Ubudla komplikovanosť a skladby dostali priamočiarejší smer. Zostala však zachovaná hudobná a hráčska pestrosť. K metalovej tvrdosti sa pridali miestami až artrockové klávesové plochy a hlavne pribudli melodické refrény.

„Po prvním albu, které mělo kladné ohlasy, jsme se po čase pustili do druhého. Hudební inspirace zůstaly stejné, ale chtěli jsme klást větší důraz na písničku. Navíc, v té době přišel do kapely nový kytarista a basák, a to se projevilo jak na zvuku skupiny, tak i skládání nových věc,“ popisuje vznik albumu Olin Škrabal.

Aj reedícia dosky „Cesta proti času“ bude digitálna. To znamená, že vyjde na Youtube, Spotify a ďalších streamovacích službách. Na YouTube kanáli je každá pesnička zverejnená formou lyric videa.

Fanúšikovia, ktorí chcú skupinu podporiť a chcú skladby vlastniť, si môžu album Cesta proti času kúpiť v MP3 shope na Bandcampe.

Power 5 pokračujú v reedíciách albumov druhým kúskom Cesta proti času
Power 5 pokračujú v reedíciách albumov druhým kúskom Cesta proti času

Tak ako k reedícii „Progres time“ aj k albumu „Cesta proti času“ budú na Facebooku skupiny vychádzať spomienky k jednotlivým skladbám a k tomu, ako album vznikal.

V digitálnej reedícii vyjdú postupne aj ďalšie albumy skupiny POWER 5. a celé toto reedičné počínanie vyvrcholí vo februári 2021, kedy POWER 5 vydajú nový album.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *