Potvrdené kapely na Gothoom 2018, časť tretia

Keď sme si predstavovali ďalšie skupiny, ktoré od 5. júla do 7. júla vystúpia v Revišťskom Podámčí na GOTHOOME, stále to nebola kompletná zostava. Dnes už ale áno, a tak si predstavme aj zvyšok posádky.

 

Jednými z hlavných tohtoročných ťahúňov festivalu budú jednoznačne SÓLSTAFIR a BRUJERIA. Prví pochádzajú z Islandu a sú čím ďalej, tým známejší svojím mixom štýlov od black metalu až k post metalu a post rocku. Prostredníctvom ich skladieb sa môžete ,,poprechádzať“ prírodou ich domovského ostrova.

Druhí sa stali prekvapením pre všetkých. Brujeria totižto pôvodne mala vystúpiť samostatne v rámci koncertu 7. júla v Randali, no nakoniec sa presunuli na Gothoom. Kapela je na scéne už od roku 1989 a jej členovia sú mixom viacerých zoskúpení (Napalm Death, Carcass, Cradle Of Filth, Dimmu Borgir, Faith No More, Lock Up). Na festivale svoj parádny grind predvedú v sobotu 7. júla, teda v rovnaký deň, ako mali pôvodne vystúpiť v Bratislave.

 

Vystúpia tu ale aj legendárni EXODUS, americká thrashovica známa tým, že sa nikdy nedostali mimo mantinelov svojho žánru.

 

No a čo sa zvyšku osadenstva týka, zo zahraničných bánd sa z rôznych kútov sveta na Gothoome ešte zastavia JUST BEFORE DAWN (skupina bývalého gitaristu Amon Amarth Andersa Biazziho), DIVINE CHAOS (ktorí si zopakujú účinkovanie na Gothoome už druhýkrát), SHODAN, SOOTHSAYER, DEADFREIGHT OF SOUL, MORD’A’STIGMATA, SVARTIDAUÐI, PROCH a ZHI REN (Íri so slovenským gitaristom Pavolom Rosom).

 

Domácu scénu zo zatiaľ nespomenutých uzatvoria z Čiech legendy TORTHARRY a ROOT, ale aj MELANCHOLY PESSIMISM, ELYSIUM a ASGARD. A z našej rodnej hrudy, ako inak, DOOMAS, ktorí nesmú chýbať, ale spolu s nimi sme doteraz nespomínali DEMENTOR, PERVERSITY, BRUTE, LUNATIC GODS, RAMCHAT, IN TWILIGHT’S EMBRACE, DYSANGELIUM a mladučkých ACID FORCE.

 

Takže na toto všetko sa môžeme tešiť na Gothoome, ktorý tu máme už čoskoro. Už máte zbalený stan? Bude to tam pekne divoké.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *