Potvrdené kapely na Gothoom 2018, časť prvá

Uplynuli už viac ako tri mesiace od Gothoomu 2017 a už je známych prvých 20 kapiel vrátane niektorých headlinerov pre ďalší rok. Už podľa prvých mien je jasné, že Gothoom 2018, ktorý sa uskutoční 5. – 7. júla v Revišťskom Podzámčí, bude silný ročník. 

 

Už začiatkom septembra prišli prvé dve silné mená, obe od našich severných susedov a s nimi zrejme aj prvý headliner. Tým bude kapela VADER, poľská deathmetalová legenda. Sformovali sa v roku 1983, na scéne sú teda 34 rokov a debutový album The Ultimate Incantation vydali pred 25 rokmi. Odvtedy vydali dokopy 13 albumov. Posledný im vyšiel minulý rok s názvom The Empire. Tri dekády smrtiacej mašinérie je niečo, čo len tak u nás na pódiu neuvidíte.

 

Druhou poľskou kapelou budú OBSCURE SPHINX. Služobne omnoho mladšia kapela, ale za tých 9 rokov existencie sa derú prudko nahor. Posledný album Epitaphs im vyšiel v roku 2016. Ich tvorba, silná po výrazovej aj hudobnej stránke, plná emócií a bolesti nenechá vlažného snáď nikoho. Vidieť ich je vždy silný zážitok, škoda len, že na pódiu sú zahalení v nepreniknuteľnej hustej hmle.

 

Treťou kapelou budú CLOUDS. Kapela, vzhľadom na rôznu národnosť svojich členov, by sa dala definovať prosto európska. V ich tvorbe nájdete prvky od post rocku až po funeral doom. Na scéne sú len 4 roky, ale už majú na konte 2 albumy a tento rok pribudlo aj jedno EP Destin.

https://youtube.com/watch?v=tnsKSH8uyBc

Konečne aj niečo domáce. PHANTASMA je slovenská kapela ešte zo začiatku 90. rokov. Vtedy vydali prvotiny Welcome In HeavenJazz For Jesus. Hrajú atmosférický death metal. Na konte majú 5 albumov a činní boli aj v tomto miléniu. Pribudli im ešte tri albumy, posledný v roku 2010 Book Of Fantasma.

 

Netrvalo dlho a pribudli ďalšie známe mená. V polovici septembra potvrdili svoju účasť SEPTICFLESH, symfonickí deathmetalisti z Grécka. So sebou prinesú novinku Codex Omega. Ďalšou novinkou budú nemeckí egyptológovia MAAT. Egyptológovia v zmysle ich tém vsadených do riffov smrtiaceho kovu.

 

Death metal starej školy predvedú ENTRAILS. Švédska úderka vznikla ešte v rou 1990. Od roku 1998 si však dali 10-ročnú pauzu, aby sa následne plní síl, vyzretí a s novými nápadmi a chuťou vrátili. Onedlho začali vydávať aj albumy. Prvý im vyšiel v roku 2010 s názvom Tales From The Morque. A potom im už vychádzál album za albumom. Posledný, v poradí piaty, im vyšiel tohto roku s názvom World Inferno.

 

Poslednou kapelou, ktorá pribudla ešte v septembri, boli CTULU. Tí rozprávajú Lovecraftove príbehy vsadené do death/thrashnutého black metalu. Kapela vznikla v roku 2004 a vydali zatiaľ štyri albumy. Posledný z roku 2016 má originálny názov Ctulu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *